Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolorowe palmy Niedzieli Palmowej

Autor: Paulina Wilczyńska
Trzy dni temu (13 kwietnia) kościół katolicki obchodził uroczystość Niedzieli Palmowej na pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszę Świętą z procesją wokół kościoła pw. Wszystkich Świętych w Bobowej przybyli licznie wierni trzymający w swym ręku palmy, te mniejsze jak i większe.

– Ilość palm, była bardzo duża dominowały jednak palmy kupione w sklepach czy też jarmarkach – komentuje uroczystości ks. Marian Jedynak, proboszcz Bobowej. – Oryginalnych palm tradycyjnych wyższych było tylko kilka około sześciu, a przygotowały je rodziny średniego pokolenia. Najładniejsze i najwyższe palmy zostały nagrodzone książkami albumami oraz innymi prezentami, które zostały ufundowane po raz pierwszy nie tylko przez parafię ale również Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Porównując z tamtym rokiem pogoda była piękna, słoneczna. Część młodzieży z dekanatu bobowskiego pojechało w ten dzień do Tarnowa, skąd przywieźli światło przekazane przez Biskupa. Ma być ono rozprowadzane na poszczególne parafie.

W procesji wokół kościoła uczestniczyła także Dziewczęca Służba Maryjna oraz ministranci. Szczegółową rozpiskę obrzędów oraz nabożeństw Triduum Paschalnego znajdą Państwo na stronie parafii: www.parafia.bobowa.pl

fot. Jakub Oślizło

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy