Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rozegrano Mistrzostwa Rejonu w mini-siatkówce, SP Bobowa trzecia.

Autor: Julia Ziomek
W poniedziałek, 7 kwietnia  br. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr.1 w Bobowej rozegrano Rejonowe Mistrzostwa w mini-siatkówce. Powiat gorlicki reprezentowały dziewczyny z Bobowej. Po zawziętej walce nasze dziewczęta zajęły 3 miejsce.

Podczas turnieju cztery zespoły zmagały się o awans do finału wojewódzkiego. Mecze były rozgrywane w systemie trzy setowym. Kiedy wszystkie drużyny rozegrały mecze według zasady każdy z każdym, przedstawiła się ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce – SP nr.7 w Nowym Sączu, reprezentujące miasto Nowy Sącz

2 miejsce – SP w Piwnicznej, reprezentujące powiat nowosądecki

3 miejsce – SP w Bobowej, reprezentujące powiat gorlicki

4 miejsce –  SP w Zbludzy, reprezentujące powiat limanowski

 

– Drużyny rywalizowały o medale i awans do finału wojewódzkiego. Warto na mienić , że te drużyny już coś wygrały bo są mistrzami swoich powiatów. Poziom był bardzo wyrównany. Sety zazwyczaj były wygrane 2:1 . Niestety nie udało się naszym dziewczynkom wygrać ale powiem tak jak Janowicz to nie ma aż takie dużego znaczenia ważne ze fajnie zagrały. Wśród obecnego bobowskiego składu widzę już pewne perełki, które kiedyś mogłyby zagrać w trzeciej lidze. Póki co nie chcę wymieniać nazwisk by nie zapeszyć.  Nie udało się powtórzyć awansu do województwa ale podium, medale są. Za kilka dni na hali w Łącku będą walczyć również na etapie wojewódzkim gimnazjalistki z naszego Zespołu Szkół  – powiedział nam Adam Urbanek, wieloletni trener siatkówki a jednocześnie dyrektor Zespołu Szkół nr.1 w Bobowej.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy