Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Turniej Beskidzko – Pogórzański Piłki Siatkowej Gimnazjalistek

Autor: Łukasz Augustyn
Łatwy dostęp do rozbudowanej infrastruktury sportowej oraz pasja do siatkówki, która na co dzień króluje w Bobowej pozwoliły na zorganizowanie cyklicznej imprezy sportowej pt.: Turniej Beskidzko – Pogórzański Piłki Siatkowej Gimnazjalistek

To już druga edycja tego spotkania, a tak samo jak w roku ubiegłym zmagania odbywały się na hali sportowej w Bobowej. Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów – z Łużnej, Siedlisk ( 2 zespoły), Lipnicy ( 2 zespoły), Ciężkowic, Stróż, Brzany ( 2 zespoły), oraz 2 zespoły z Bobowej. Początkowo system rozgrywek opierał się na grze każdy z każdym do 2 setów po 20 punktów, potem w grze o miejsca grano już systemem 2 sety i tie-break.

Turniej cieszy się dużym powodzeniem wśród uczestników jak i organizatorów, którzy już dziś zapowiedzieli jego kolejną edycję. Podczas spotkań panowała iście sportowa atmosfera, każdy z zespołów chciał pokazać na ile go stać oraz że jego wysiłki są warte podium. Podczas każdego meczu nie brakowało ciekawych akcji oraz nieoczekiwanych ich zwrotów.

Na zakończenie całodniowych zmagań wręczone zostały nagrody dla zwycięzców jak i upominki dla wszystkich biorących udział. Dodatkowo przez sędziów i trenerów przyznane zostały wyróżnienia dla najlepszych siatkarek z każdego zespołu. A dodatkowo laury wręczono w kategoriach dla najlepiej atakującej, rozgrywającej oraz zagrywającej zawodniczki, a także libero i MVP całego turnieju.

„ Była to w całości moja inicjatywa. W ubiegłym roku uznaliśmy, że w w tym pięknym obiekcie, w dolinie rzeki Białej należy rozpocząć turnieje dla młodzieży na poziomie gimnazjum i szkół podstawowych. Nazwę ustaliliśmy jako Beskidzko-Pogórzański i w ramach tego zapraszamy szkoły leżące w dolinie Białej i jej dopływów. Mam nadzieję, że turniej w miarę upływu czasu będzie się rozrastał. W tym roku czołowe miejsca zajęły drużyny, które w swoich składach dziewczęta, które trenują w klubach i nie ma tu żadnego zaskoczenia. Graliśmy jakby dwuetapowo – najpierw mecze w grupach, a później systemem pucharowym. Na uwagę myślę zasługuje to, że wszystkie zespoły walczyły ze sobą cały czas, z przerwami na odpoczynek. Więc dziewczyny się nie nudziły tylko autentycznie zbijały i przyjmowały, więc troszkę wysiłku je to kosztowało. Najciekawszy na pewno był finał i walka o trzecie miejsce na podium. Tutaj jest najważniejszy udział, fajnie, że ta młodzież była i poświęciła swoją sobotę, również chce podziękować opiekunom m.in. pani Jadzi Wiejaczka, panu Szymonowi Pater i pani Wisławie Tarasek, którzy przygotowali infrastrukturę, oczywiście dziękuje sponsorom, Panu Burmistrzowi, Panu dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, Pani dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, którzy ufundowali nagrody, uczniom z ZSO i ZSZ Bobowa za wzorowe sędziowanie. Sympatyczne puchary, statuetki, medale to na pewną dziewczynom sprawiło jakąś przyjemność i radość. Myślę, że w kolejnym roku spróbujemy zaproponować udział szesnastu drużyn,  technicznie jesteśmy w stanie to obsłużyć, może nieco dłużej będzie to trwało, ale na pewno zapewni to większe emocje.” – skomentował turniej Adam Urbanek dyrektor ZS w Bobowej.

Klasyfikacja końcowa turnieju

 

Miejsce Zespół Najlepsza Zawodniczka
Miejsce I Bobowa I Bajerska Aleksandra
Miejsce II Lipnica I Ćiwinska Paulina
Miejsce III Siedliska I Olechny Agnieszka
Miejsce IV Bobowa II Król Diana
Miejsce V Biała Niżna Koszyk Joanna
Miejsce VI Łużna Stępień Gabriela
Miejsce VII Stróże Gryzło Gabriela
Miejsce VIII Siedliska II Durałek Anna
Miejsce IX Brzana II Odyjas Aneta
Miejsce X Ciężkowice Kaminska Natalia
Miejsce XII Brzana I Jachowicz Karolina

 

Wyróżnienia:

Najlepsza Atakującą – Turek Joanna

Najlepszą Rozgrywającą – Mucha Julia

Najlepsza Libero – Iwańska Katarzyna

Najlepsza Zagrywająca – Jaworecka Patrycja

Najlepsza zawodniczka turnieju – Tokarz Karolina

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy