Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyjazd do Francji za wysokie wyniki w nauce

Autor: Łukasz Augustyn
"Ucz się ucz, a nagroda cię nie ominie…" - tak można powiedzieć o jednym z uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, który w zamian za wysokie wyniki w nauce, mógł brać udział w wizycie studyjnej w ramach swojego zawodu we Francji.

Tego roku szansę na podszkolenie swoich umiejętności otrzymał Mateusz Mucha uczeń klasy IV ( maturalnej) o profilu technik pojazdów samochodowych przy ZSZ w Bobowej. Wyjazd zorganizowany został w dniach 15-23 marca 2014 r. w rejon Rodan-Alpy we Francji. Wyjazdy tego typu w całym województwie organizowane są w ramach projektu „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”

„Wizyta w branży mechanicznej odbyła się w ramach komponentu ponadnarodowego w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.  Wyjazd ten umożliwił mi obserwację mechanizmów i narzędzi wykorzystywanych przez partnera zagranicznego w procesie nauczania w szkołach i centrach kształcenia oraz w procesie technologicznym bezpośrednio w przedsiębiorstwie.

W czasie pobytu w MFR « Le Chalet » Saint André le Gaz uczestniczyliśmy zwiedzaniu szkoły, spotkaliśmy się z dyrekcją i uczniami oraz zapoznaliśmy się z  prezentacją przedsiębiorstw, w których odbywają praktyki mechanicy francuscy.

Zobaczyliśmy również Zakłady Renault Trucks w Lyonie. Wzieliśmy udział w warsztatach z zakresu działania i diagnostyki silnika diesla w tym: sprawdzanie i wymontowywanie wtrysków, sprawdzanie świec żarowych, a także wymiany amortyzatorów, metodologii diagnostyki układu ABS, sporządzanie różnych układów elektrycznych.

Organizator  wyjazdu zagwarantował nam różne atrakcje, takie jak: mecz w piłkę nożną Francja-Polska  (który zakończył się remisem 5:5), ściankę wspinaczkową,  piłkarzyki,  stół do ping-ponga, a francuscy uczniowie nauczyli polskich uczestników gry w petonga. Ponadto uczestnicy zwiedzili czeską Pragę, szwajcarską  Genewę, a także  jaskinię La Balme-Les-Grottes w Annency, Rhone-Alpes oraz Strasbourg. Wyjazd był bardzo ciekawy,  poznałem wielu ciekawych ludzi,  była możliwość poznania także trochę historii i tradycji Francji.” – skomentował Mateusz Mucha

To nie pierwsza osoba, która skorzystała z możliwości wyjazdu na wizytę studyjną do innego kraju. W roku poprzednim taka szansę otrzymał Bogdan Szura uczeń ZSO w Bobowej. Wyjazd zorganizowany był w dniach 19-27 października 2013 r.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy