Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Język obcy – czyli ostatni obowązkowy przedmiot na maturze

Autor: Paulina Wilczyńska
Egzamin maturalny z języka obcego zakończył wczorajsze matury obowiązkowe w całej Polsce. Język angielski wybrało ponad 290 tysięcy uczniów, czyli blisko 90 procent tegorocznych maturzystów.

Pierwsza część egzaminu sprawdzającego znajomość języka ze słuchu zawierała trzy nagrania z opowiadaniami  o gadżecie, który pozwala zrozumieć emocje psa; drugi o niepełnosprawnym alpiniście i trzeci o doświadczeniach osób, które chciałyby wynająć mieszkanie. W drugiej części znajdowały się teksty do przeczytania o powstaniu teatru szekspirowskiego w Londynie; o dziewczynie, która uratowała delfina przed kłusownikami oraz o powstaniu powieści Jane Austin “Duma i uprzedzenie”. Ostatnim zadaniem a za razem najbardziej sprawdzającym wiedzę maturzystów z języka angielskiego to forma pisemna, a do napisania mięli wiadomość dla kolegi z kursu języka angielskiego oraz list do kolegi z Anglii.

“Według mnie próg trudności egzaminu z j angielskiego nie był jakoś bardzo wygórowany, owszem było kilka podchwytliwych pytań ale nie znaczy to że były one bardzo trudne. Najbardziej w tym teście obawiałem się tego, że w długiej formie wypowiedzi będzie list formalny – tego chyba obawiał się każdy ale jak tylko otworzyłem arkusz i zobaczyłem w nim list do kolegi to kamień spadł mi z serca. Myślę, że dzisiejszy egzamin był tak samo stresujący jak każdy inny, no może troszkę mniej od egzaminu z polskiego i matematyki ale mimo wszystko stres utrzymywał się na poziomie.” – mówił wczoraj jeden z maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Arkusze egzaminacyjne

Język angielski
poziom podstawowy – arkusz + transkrypcja

Język angielski
poziom rozszerzony – arkusz  część 1.
poziom rozszerzony – arkusz  część 2. + transkrypcja
poziom dwujęzyczny – arkusz + transkrypcja

źródło: rmf24.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy