Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mamy najlepszego burmistrza w Polsce

Autor: Mateusz Książkiewicz
Podczas V edycji Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza jako jeden z pięciu, odebrał wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez magazyn Forbes oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej dla najlepszych burmistrzów w Polsce.

Tytuł Lidera Lokalnej Społeczności 2014 roku przyznawało niezależne Jury składające się z profesorów Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertów z dziedziny planowania rozwoju lokalnego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz przedstawicieli Forbesa.

Zgodnie z intencją organizatorów kapituła plebiscytu wybrała liderów, którzy na co dzień sprawdzają się w sprawnym zarządzaniu gminą, wdrażają najlepsze praktyki szeroko rozumianego przywództwa samorządowego. Ponadto, są autorami szczególnych inicjatyw realizowanych w gminach podczas aktualnej kadencji, pomagających wzmocnić wspólnotę samorządową, wspomagających jej rozwój i pozwalających poprawić jakość życia mieszkańców gminy.

– Jestem zaszczycony, że niezależne grono specjalistów i autorytetów w wielu dziedzinach życia dostrzegło rozwój naszej Gminy. Dostrzegło, że inicjatywy i inwestycje, które są u nas realizowane wpływają na poprawę życia Mieszkańców. Oczywiście nie jest to nagroda wyłącznie dla mojej osoby, takich sukcesów nie osiąga się w pojedynkę. Dziękuję wszystkim Mieszkańcom za wsparcie, za życzliwość i za możliwość kierowania Gminą Bobowa. Ktoś, kiedyś powiedział „Człowiek, który robi to co kocha nie musi pracować”, ja nie traktuję swojej funkcji jako pracy, to jest przyjemność, odpowiedzialność i misja do spełnienia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim Mieszkańcom, Współpracownikom i Samorządowcom Gminy Bobowa bo bez nich żaden sukces nie byłby możliwy. – skomentował na gorąco Burmistrz Wacław Ligęza.

Burmistrzowi jak również wszystkim jego współpracownikom serdecznie gratulujemy. Warto dodać, że patronat honorowy nad Kongresem Regionów sprawował Prezydent RP Bronisław Komorowski.

źródło i fot. UM Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy