Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szkolny Dzień Języków Obcych w Wilczyskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
W poniedziałkowe przedpołudnie (16.06.br) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wilczyskach odbył się coroczny dzień języków obcych, podczas którego uczniowie zaprezentowali różne państwa Europy.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa w Szkole Podstawowej w Wilczyskach. Rokrocznie uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują specjalny apel z tej okazji, podczas którego mogą zaprezentować innym klasom państwa Europy zachodniej ich kulturę, zwyczaje, kuchnię oraz język. Przybyli goście mogli obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne opatrzone w bogaty materiał fotograficzny dla miast danych państw. Dodatkowo każdy mógł się dowiedzieć kilku ciekawostek związanych ściśle z danym krajem. Głównym inicjatorem tego dnia była Katarzyna Ligęza nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Wilczyskach.

 – Dzisiaj w szkole mamy dzień języków obcych, zorganizowany z inicjatywy nauczyciela języka angielskiego pani Katarzyny Ligęzy – mówi Wiesław Tarasek dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach. – Prezentujemy różne kraje Europy, dzieci specjalnie na tą okoliczność przygotowywały prezentacje, stoiska z podstawowymi informacjami oraz charakterystycznymi elementami dla danego kraju. W przygotowaniu tego wszystkiego pomagali wychowawcy. Uczniowie zaprezentowali również krótkie scenki, które będziemy oceniać na koniec i wręczać nagrody. Organizując ten dzień mieliśmy w zamiarze przybliżenie kultur poszczególnych krajów oraz języków a w szczególności języka angielskiego, który obecnie jest językiem uniwersalnym używanym niemalże wszędzie. Popieramy tego typu działania i będziemy to kontynuować tym bardziej, że od przyszłego roku szkolnego na sprawdzianie po szóstej klasie pojawi się język obcy. 

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy