Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wojskowe śmigłowce opanowały nasze niebo (Aktualizacja)

Autor: Łukasz Augustyn
W ciągu ostatnich dni odebraliśmy kilkanaście telefonów i maili w spawie jakieś nieznanej operacji wojskowej w naszym terenie. Wiele osób podeszło do sprawy spokojnie z zaciekawieniem, lecz nie brakowało stwierdzeń czy to zamieszanie nie ma odczynienia z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie.

Dla uspokojenia naszych czytelników możemy potwierdzić, że w naszej okolicy nieprowadzone są żadne operacje zbrojne w naszym kraju. To zapewne większość z was zapyta, dlaczego przez ostatnich kilka dni nad naszymi głowami latają śmigłowce rodem z amerykańskich filmów akcji?

To wszystko za sprawą przylotu dziesięciu śmigłowców z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu na ćwiczenia do Nowego Targu. Na naszym niebie zauważyć będzie można maszyny typu Mi24 i Mi-2. Wykonywane zadania mają na celu trening lotu przy zmiennej pogodzie w ternach górskich.

Manewry potrwają do piątku 27 czerwca. Planowane są również loty nocne. Na lotnisku w Nowym Targu działa stanowisko dowodzenia gdzie planowane są loty w ścisłej współpracy z meteorologami. Na miejscu znajdują się cysterny z paliwem oraz zabezpieczenie techniczne.

fot. Michał Adamowski / www.southnews.pl (fotografie 1-5; Nowy Targ)
Mateusz Książkiewicz (fotografie 6-8; Bobowa, Stróżna „Pułanki”)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy