Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zmiana proboszcza w Wilczyskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Zgodnie z informacją jaką ukazała się w ostatnim czasie na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej, biskup Andrzej Jeż powołał ks. Sławomira Gulika dotychczasowego proboszcza Żegiestowa na stanowisko administratora parafii pw. Św. Stanisława BP Męczennika w Wilczyskach. Zastąpi on zasłużonego, wieloletniego proboszcza ks. dr. Jana Knutelskiego.

Ks. dr Jan Knutelski parafię w Wilczyskach objął 1984 roku i był jedynym kapłanem pracującym w parafii. Podczas swojej posługi dał się poznać jako sumienny kapłan, chętnie włączający się w inicjatywy społeczne grup parafialnych czy stowarzyszeń działających w Wilczyskach. Dzięki jego staraniom połączonym z pomocą burmistrza Bobowej została wyremontowana m.in. przykościelna kaplica Ramułtów.

– Współpraca z księdzem proboszczem układała się zawsze bardzo dobrze – komentuje Tomasz Tarasek, sołtys wsi Wilczyska. Oprócz remontu kaplicy zostało wykonanych sporo także innych prac dzięki którym kościół jak i otoczenie wyglądają jeszcze piękniej, wśród nich należy wspomnieć budowę dużego parkingu. Trzeba także podkreślić zaangażowanie księdza proboszcza w budowę kościoła w Wojnarowej. Ks. dr Jan Knutelski zawsze chętnie angażował się w społeczne inicjatywy, brał w nich udział. Kiedy były jakieś konflikty, próbował je łagodzić, tłumaczyć. Nigdy też nikomu nie odmówił pomocy, wspierał nawet finansowo tych, którzy potrzebowali.  W swoich homiliach często zwracał uwagę na ochronę przyrody, która była mu bardzo bliska.

Podziękowania za współpracę na ręce ks. dr. Jana Knutelskiego, składa także cały zespół redakcyjny bobowa24.pl.

fot. archiwum

mIMG_5753_knutelski_wiczyska

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy