Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Seicento kontra ciężarowa Scania. Dwie osoby ranne, w tym 10-miesięczne dziecko!

Autor: Daniel Malski
Nie ma prawie tygodnia by na zakrętach w Siemiechowie (droga wojewódzka nr 980) nie wydarzyła się kolizja lub wypadek. Dzisiaj tuż przed 14.00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarowej Scanii oraz Fiata Seicento. Poszkodowane zostały dwie osoby z samochodu osobowego, kierująca kobieta oraz jej dziesięciomiesięczne dziecko.

Według relacji świadków kierująca Fiatem jadąc w kierunku Zakliczyna wpadła w poślizg zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu którym poruszała się ciężarówka. Jej kierowca chcąc uniknąć zderzenia odbił gwałtownie wjeżdżając na przyległą do drogi posiadłość, nie uchroniło to jednak fiata przed uderzeniem a w następstwie wpadnięciu do przydrożnego rowu.

W wyniku kolizji poszkodowanymi zostały dwie osoby: kierująca Fiatem kobieta i jej dziesięciomiesięczne dziecko. Zostali oni przetransportowani do tarnowskiego szpitala. Ruch przez pewien czas był wstrzymany w obu kierunkach, potem został on puszczony wahadłowo. Ponieważ samochód ciężarowy przewoził materiał budowlany do usunięcia go z drogi potrzebna była pomoc lokalnej firmy Tarra-Trans, której sprzęt pomógł rozładować wypełnioną piaskiem naczepę. Na czas usuwanie pojazdów ruch powtórnie wstrzymano.

Niestety jest to kolejne zdarzenie do którego dochodzi na zakrętach w Siemiechowie bezpośrednio po opadach deszczu. Jadący fiatem mogą mówić o ogromnym szczęściu ponieważ jak widać na zdjęciach z pojazdu nie wiele zostało.

Na miejscu zdarzenia pracowali: strażacy z jednostek OSP KSRG Gromnik, OSP Siemiechów, JRG-1 posterunek Siedliska, samochód SCRd z JRG-1 w Tarnowie, Zespół Ratownictwa Medycznego (P-6 Gromnik), patrol policji z Ciężkowic, oraz Wydział Ruchu Drogowego w Tarnowie. W działaniach pomagała także lokalna firma Tarra-Trans. Strażacy powrócili do koszar tuż po godz. 17.00.

fot. D. Malski, B. Burnat

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy