Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“W labiryncie Relacji” czyli spotkania młodzieży w Dębowcu

Autor: Łukasz Augustyn
W dniach 7-12 lipca odbyło się XXVII Międzynarodowe Salentyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu. To wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze młodych ludzi, dla których wiara jest istotnym elementem codziennego życia.

Wydarzenie to przyciąga tysiące młodych wiernych z terenu całej Polski jak i Europy. Dębowiec to miejsce, gdzie mają okazję wspólnie porozmawiać, modlić się i uczestniczyć w koncertach. Tegoroczna edycja minęła pod hasłem „ W labiryncie relacji ”. Przez sześć dni głodna wiary młodzież miała możliwość spotkania się między innymi z z ks. Jakubem Bartczakiem, Mirkiem „ Kola” Kolczykiem, bp Janem Wątroba, Jaśkiem Melą, Lechem Dokowiczem, Ulą i Michałem Piekarą, ks. Piotrem Pawlukiewiczem, Andrzejem Wronką i innymi. Spotkaniu towarzyszył zespół klerycki Bethesda, eSPe (Słowacja) oraz Maleo Reggae Rockers.

Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć młodzieży z naszego terenu, czyli z Bobowej i Łużnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert MRR, który przyciągnął największa ilość słuchaczy. Jak widać choćby na fotografiach, przybyli mogli się dobrze bawić oraz pożytecznie spędzić czas.

– Na Międzynarodowe Salentyńskie Spotkania Młodych jeżdżę już od pewnego czasu. Jest to wspaniałe wydarzenie dla każdego młodego człowieka. Możliwość zdobywania nowych kontaktów, znajomości, posłuchania historii z życia znanych osób, modlitwa, ale nie taka jaką wszyscy praktykują, lecz w nieco innym wydaniu i oczywiście śmiech i taniec. Z roku na rok obsługa i organizacja jest coraz lepsza i stoi na coraz wyższym poziomie. Cieszy mnie to, że dużo moich znajomych z każdym rokiem bardziej przekonuje się do tego typu wydarzeń. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się znów pojechać i zabrać większą grupkę znajomych – mówi jedna z Łużnianek uczestnicząca w Spotkaniu Młodych.

fot. Paulina Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy