Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

PPT dzień 7. Rodzina Bożych dzieci…

Autor: Łukasz Augustyn
To hasło siódmego odcinka XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Mszę Świętą dla pielgrzymów odprawił w Sokolnikach ksiądz biskup Stanisław Salaterski, który wygłosił również homilie. Sobotni dzień był wyjątkowo udany a to za sprawą pięknej pogody jaka towarzyszyła wiernym aż do samej nocy.

„Wróć pamięcią do chwili, w której chciałeś budować życie sam. Czy Twoje serce jest mieszkaniem Ducha Świętego?  Kto i co jest najważniejsze dla Ciebie dziś? Popatrz na swoją wspólnotę parafialną. Przypomnij sobie słowo Boże. Zapytaj sam siebie: Dlaczego osądzam innych, kiedy odrzucam Boże słowo? Na kim ja buduję swoje życie? Jakie uczucia Ci towarzyszą?”– te słowa miały zwrócić uwagę i skłonić pątników do refleksji na temat rodziny, której był poświęcony VII dzień pielgrzymkowej wędrówki.

To już tydzień pieszej wędrówki, pomimo to wierni dzielnie znoszą wszelkie wahania pogody. Niestraszny im upał ani deszcz, nikt nie narzeka. Pielgrzymka pokonała wczoraj odcinek: Sadowie – Trzebniów.

„Pielgrzymka jest bez wątpienia takim momentem, w którym chcemy konkretnie odpowiadać na Boże wezwanie, aby jego świętość była obecna w jego życiu i ta odpowiedź jest bardzo potrzebna ponieważ czasy, w których żyjemy są ciekawe i trudne dla świętości, dla chrześcijaństwa, dla uwielbienia Boga. Drodzy i czcigodni pielgrzymi, wysiłek jaki podjęliście w drodze do Matki Bożej to trud by miłość nie umarła na śmierć, żeby świętość nie zwiędłą w przeciętności, żeby Bóg na nowo zamieszkał na naszej ziemi. Dziękuję za ten trud, dziękuję za modlitwy, dziękuję za wszystkie znane i nieznane ofiary składane w drodze. Dziękuję gospodarzom i spotkanym przez was ludziom spotkanym po drodze i obdarowujących nadzieją, pomocą, miłością. Jestem przekonany, że ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich.” – tymi słowami zwrócił się do pątników bp Stanisław Salaterski.

Na twarzach pątników jawił się szeroki od ucha do ucha uśmiech. Sami pielgrzymi w czasie mszy świętej modlili się o pogodę i siły na ostatnie trzy dni pielgrzymowania. Dzisiaj pokonają przedostatni już etap Trzebniów – Małusy Wielkie.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy