Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czekają nas motoryzacyjne emocje!

Autor: Julia Ziomek
W dniach od 3 do 5 października w powiecie gorlickim odbędzie się finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy będą rywalizować na ponad 3 kilometrowej trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa.

Pierwszy Wyścig Górski “Magura Małastowska” jest 15 i 16 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody odbędą się po raz pierwszy w naszym terenie dzięki organizatorom: Bieckiemu Automobilklubowi oraz Starostwu Powiatowemu w Gorlicach. Patronatem honorowym wydarzenie objął  Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa oraz Starosta Gorlicki- Mirosław Wędrychowicz.

Czekamy na zgłoszenia całej szpicy sezonu 2014, która podczas naszych zawodów walczyć będzie o tytuły mistrzowskie – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. Trasa jest w pełni gotowa na przyjęcie ponad 50 zawodników. Udało się dołożyć blisko 300 m barier energochłonnych, które poprawiły bezpieczeństwo na trasie, nie tylko podczas wyścigu ale i w codziennym ruchu drogowym – kończy Marek Sitek.

Na starcie spodziewani są: lider GSMP 2014 Dubai w ponad 600 konnym Mitsubishi Evo w grupie E1+2000, Waldemar Kluza, Marcin Słobodzian, Rafał Grzesiński zwycięzca ostatnich dwóch rund w Korczynie, Marcin Gładysz. Pod znakiem zapytania stoi występ dwukrotnego Mistrza Polski Tomasza Nagórskiego, który nie ukończył zawodów 11 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2014, po urwaniu koła w swoim Subaru Imprezie.

3 października zawodnicy przed startem muszą zgłosić się w  Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gorlicach przy ulicy Sportowej, gdzie odbędą się badania kontrolne. Natomiast w sobotę i niedzielę uczestnicy rajdu przeniosą się na drogę wojewódzką nr 977 prowadzącą z Gorlic do Słowackiego Bardejova.

15 runda GSMP Magura rozpocznie się o godzinie 9:00 dwoma podjazdami treningowymi, a już o 13:00 zawodnicy wyruszą do podjazdów wyścigowych. Taki sam harmonogram zaplanowano na niedzielę. Zwycięzców finałowych rund poznamy każdego dnia o godzinie 17:30 w rejonie startu, gdzie przewidziano ceremonię wręczenia nagród.

– Liczymy na kibiców z powiatu gorlickiego, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję kibicować najlepszym zawodnikom Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na debiutującej w tym sezonie trasie wyścigu Magura Małastowska. To nowy odcinek i wszyscy zawodnicy będą mieli równe szanse – podsumowuje Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy zawodów.

– Cieszę się, że po raz pierwszy w powiecie gorlickim, będziemy mieli okazję gościć zawodników cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – mówi starosta Mirosław Wędrychowicz. Nasz region znany jest z imprez sportu samochodowego. Tu organizowane były zimowe rajdy zaliczane do Mistrzostw Polski, mamy również imprezy historycznych samochodów, jednak tak szybkie samochody jakie startują w wyścigach górskich mieszkańcy oraz kibice zobaczą tu po raz pierwszy.

W dniach 4-5 października droga wojewódzka 977 będzie zamknięta w godzinach od 6:00 do 20:00.

fot. Mateusz Książkiewicz (archiwum Zimowy Rajd Magurski)

rajd

Wyscig-Magura

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy