Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W gminie Bobowa naukę rozpoczeło prawie dwa tysiące uczniów !

Autor: Jakub Oślizło
Z dniem 1 września rozpoczął się rok szkolny, co wiąże się z nowymi obowiązkami oraz wyzwaniami czekającymi na uczniów. Znaczne zmiany nastąpiły w klasach pierwszych szkół podstawowych, bowiem pojawiły się sześciolatki które uczyć się będą z bezpłatnego elementarza. W gminie Bobowa ogółem jest około 1800 uczniów.

Na wynik ten składa się ilość dzieci w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Każda placówka przywitała nowy rok szkolny od Mszy Świętej, z której całymi orszakami podążano za sztandarami do szkoły. Tam miały miejsce apele, które nie tylko oznajmiały nowy rok szkolny ale również przypominały ważne dla historii naszego kraju wydarzenia: wybuch II Wojny Światowej. Dyrektorzy przypominali podopiecznym, iż wakacje się skończyły a teraz przed nimi etap zmagań, które czekają każdego bez wyjątku. Trzeba wspomnieć że najtrudniejszy okres czeka maturzystów, którzy przystąpią do nowych egzaminów maturalnych.

Ze względu na brak chętnych w roku 2014/2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nie zostało otwarte Liceum. Tegoroczni absolwenci gimnazjum z Bobowej postawili na szkoły w innych miejscowościach a głównie tu mowa o szkołach w Grybowie, Gorlicach czy też Nowym Sączu.

– Rozpoczęcie roku to przede wszystkim okazja do spotkania z przyjaciółmi po dwumiesięcznej przerwie. Ponieważ jestem uczniem klasy maturalny nowy rok szkolny będzie wiązał się ze stresem, jak wiadomo czeka nas matura według nowej podstawy programowej w zmienionej formie. Czeka nas sporo nauki, wysiłku a wakacje niestety minęły bardzo szybko. Mam nadzieje że naładowane w wolnym czasie akumulatory wystarczą by sprostać wymaganiom – skomentował Paweł uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej

Gmina BOBOWA Suma
Przedszkola 198
Pierwsze klasy szkoły podstawowej 221
Ogółem w szkołach podstawowych 822
Ogółem w szkołach gimnazjalnych 395
Szkoły średnie w Bobowej Zespół Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Zawodowych
Pierwsze klasy 80 72
Wszystkich uczniów 300 290

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy