Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Co dalej z “ławą” w stronę Berdechowa?

Autor: Paulina Wilczyńska
Utworzony objazd ze względu na zamknięcie mostu na rzece Białej Tarnowskiej przy ulicy Topolowej przysparza wielu kłopotów mieszkańcom. Dodatkowo padały pytania czy zamknięcie nie nastąpiło zbyt późno, bowiem stan techniczny tej przeprawy był katastrofalny.

O to czy rzeczywiście decyzja o tym by zorganizować objazd była następstwem interwencji policji zapytaliśmy burmistrza Bobowej, Wacława Ligęzy: – Jest to powielanie nieprawdy. Od wielu miesięcy były czynione przez nas, czyli samorząd starania. Uchwałą zebrania Sołectwa Berdechów jeszcze w styczniu albo lutym tego roku została podjęta decyzja o tym, że będą środki sołeckie zabezpieczone również na wykonanie remontu tej ławy. Okazało się, że jest to tylko część kosztów, które ostatecznie będą. Trzeba było przygotować całą procedurę związaną z opracowaniem projektu zmian organizacji ruchu co trwało kilka miesięcy, potrzebny również był kosztorys. Opracowanie z zakresu remontu kompleksowego kładko-mostu, którego autorem był inż. Medyka zostało nam dostarczone dopiero kilka tygodni temu. Dopiero wtedy można było wdrążyć procedurę związaną z oznakowaniem i opracować projekt organizacji tymczasowej ruchu. Same znaki kosztowały 6 500 złotych. Remont ten był przygotowywany dużo wcześniej i jeżeli ktoś mówi, że zrobił zdjęcie i to jest efekt działania to jest oczywiście kłamstwo i próba również dyskredytowania działań naszego samorządu. Mam nadzieję że uda się wykonać ten kompleksowy remont, który będzie polegał nie tylko na wymianie części przejezdnej ale też będzie wykonywane wiele prac konserwacyjnych, renowacyjnych i przede wszystkim część jezdna. Myślę, że do końca listopada zostanie to wykonane.

Informacje o zatwierdzeniu projektu czasowej zmiany w organizacji ruchu kołowego w związku z zamknięciem ruchu na moście przy ulicy Topolowej potwierdza rzecznik prasowy gorlickiej policji. Dokument ten trafił do Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach w dniu 23 lipca 2014 roku i został podpisany bez wnoszenia żadnych uwag.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy