Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sześciu radnych wygrało bez żadnej walki (aktualizacja)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak dowiedzieliśmy się od przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Bobowej Zdzisławy Iwaniec w sześciu okręgach nie będzie przeprowadzane głosowanie na radnego ponieważ Komisja zarejestrowała tylko po jednym kandydacie. Tym samym zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego osoby te są uznane za wybrane.

W nowej kadencji 2014-2018 przy stole obrad Rady Miejskiej zobaczymy nowe twarze którymi będą: Ewa Truchan oraz Ryszard Forczek (po 4 letniej przerwie) oraz osoby, które będą kontynuować swoją funkcję po obecnej kadencji: Magiera Teresa, Józef Zięba, Jan Juruś i Maria Zarzycka. Wszyscy z kandydatów zostali zgłoszeni przez Komitet Wyborczy Wyborców “Przyszłość”.

Z walki o fotel radnego zrezygnował przewodniczący Rady Miejskiej obecnej kadencji Stanisław Siedlarz. Już niebawem przedstawimy Państwu sylwetki wszystkich kandydatów, których nazwiska znajdziecie na kartach wyborczych.

Przypomnijmy, w wyborach samorządowych w 2010 roku wystartowało 34 kandydatów, do obecnych wyborów zgłoszono tylko 26 osób. Patrząc na wybory od 2006 roku liczba nazwisk ubiegających się o stanowisko radnego maleje za każdym razem.

źródło: pkw.gov.pl

fot. archiwum

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy