Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczniowie z ZSZ Bobowa uczcili święto 11-go listopada

Autor: Łukasz Augustyn
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w całym kraju obchodzone są uroczystości upamiętniające to jakże ważną dla nas Polaków datę. Nie inaczej było w Zespole Szkół Zawodowych, w której uczniowie przygotowali z tej okazji specjalny apel rozpoczynający się od hymnem narodowym.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej wraz z nauczycielami podczas uroczystego apelu 7 listopada (tj. piątek) zaprezentowali wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do zmian w naszym kraju. Przybliżono przebieg I Wojny Światowej oraz przypomniano jak Polacy walczyli o ojczyznę. Na rzutniku wyświetlono fragmenty filmów wojennych oraz życiorys marszałka Józefa Piłsudskiego. Wszystkim zebranym na okolicznościowym apelu bardzo podobała się część artystyczna przygotowana przez uczniów. Akademia przebiegała w poważnej, podniosłej atmosferze a przygotowali ją uczniowie klas: 2bt i 3bt pod kierunkiem I.Wojtarowicz i I.Michalik-Mruk.

“Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków,  na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości .Podczas uroczystej akademii uczniowie  zaprezentowali montaż słowno- muzyczny oraz prezentację multimedialną ukazującą historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu uczy młodych ludzi doceniać odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomina  im, że pielęgnowanie naszych tradycji – to patriotyzm.” – skomentowała Barbara Wołkowicz dyrektor ZSZ Bobowa.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy