Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zwycięska inauguracja sezonu siatkarskiego

Autor: Łukasz Augustyn
Pod koniec października rozpoczął się sezon III ligi piłki siatkowej. Podczas pierwszego spotkania, 25 października br. na hali sportowej w Bobowej gospodarze LKS Bobowa podjęli zespół UKS Grunwald Chełmek.

Już na samym początku nasi piłkarze natrafili na wymagającego przeciwnika, mimo to pierwsze minuty należały do LKS Bobowa a w konsekwencji zostawić zawodników z Chełmka znacznie w tyle. Piękną passę bobowian przerwał gwizdek na przerwę dla trenera gości, przez co później siatkarze Grunwaldu odrobili straty i szli punkt po punkcie z gospodarzami. Dobra obrona ze strony bobowskich siatkarzy zadecydowała o zwycięstwie naszych siatkarzy w pierwszym secie. Druga część meczu była odwróceniem pierwszej. Trzeci set to znowu starty nawet 8 punktów LKS Bobowa, ostatecznie jednak odrobione i zwyciężony set. O wygranej Grunwaldu Chełmek w czwartym secie zdecydował jeden błąd Bobowian, źle przyjęta piłka i zepsuta zagrywka, a mogło się już skończyć zwycięstwem LKSu. Zwycięzcę wyłonił dopiero 5 set, który dzięki pełnej mobilizacji wygrała drużyna z Bobowej.

– Cieszy mnie to, że po tak trudnym meczu odnieśliśmy zwycięstwo – mówi Paweł Popardowski, trener LKS BOBOWA. W przyszłości może się okazać jak bardzo cenne było to zwycięstwo, gdyż przeciwnik jest jedną z mocniejszych drużyn w lidze a dodatkowo przyjechali w pełnym komplecie. Wśród składu przeciwników byli pierwszoligowcy i to myślę, że w niezłej formie. Cieszy mnie to, że graliśmy dobrze i wytrzymaliśmy w pierwszym secie końcówkę jak również w czwartym secie. W każdym secie graliśmy dobrą siatkówkę, bardzo dobre przyjęcie i jeszcze mamy mankamenty z wykorzystaniem dobrych piłek na siatce, ale myślę, że to będziemy pracować nad tym i na dzień dzisiejszy cieszymy się ze zwycięstwa. Inauguracja była udana, było troszkę kibiców, mamy nadzieję, że na następny mecz w listopadzie przyjdzie więcej kibiców. Cieszymy się, bo już też się zaczął doping na trybunach, także to jest pocieszające.

Trener także wyraził swoją opinię dotyczącą całego sezonu:  Mamy dobry skład. Jest kilka zespołów, które na pewno będą mocne, między innymi te zespoły z którymi graliśmy na turnieju tydzień temu i zobaczymy jak to będzie kiedyś się układało. Mam nadzieję, że jak wrócą jeszcze do nas wszyscy, którzy są w składzie i wyleczą kontuzje no to też będziemy mocniejsi, no bo na dzień dzisiejszy nie ma podstawowego środkowego – Bogdana Steinhoffa, ale myślę, że na mecze w listopadzie będzie w pełni zdatny do gry.

 

SET I SET II SET III SET IV

SET V

LKS Bobowa

27 17 25 23

15

Grunwald Chełmek 25 25 20 25

10

 

LKS Bobowa UKS Grunwald Chełmek
Trener: Paweł Popardowski
1. Tubek M. ( L ) 1. Szopa K.
2. Popardowski 2. Skrzypiski M. ( K )
3. Iwański J. 3. Wabik J.
4. Bogusz K. 5. Nowak M.
5. Wiatr R. 6. Rzędzicki M.
6. Kuś M. 8. Słysz A.
7. Gryzło P. 9. Barski R.
8. Zięba W. 12. Jezierski M.
9. Gądkiewicz D. 13. Pietrzyk Ł. ( L )
10. Mędoń P. ( K )
11. Kudławiec M.
12. Broński A.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy