Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Historyczne ślubowanie uczniów Szkoły Muzycznej w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Miesiąc temu (20 listopada br.) Szkoła Muzyczna w Bobowej mieszcząca się w zabytkowym Dworze Długoszowskich przyjęła z honorami 64 uczniów uczęszczających do czterech klas. Uroczystego ślubowania dokonał dyrektor szkoły Robert Gryzik udekorowanym smyczkiem.Obraz w treści 1

Wydarzeniu przyglądali się licznie przybyli rodzice oraz nauczyciele. Na sali obecny był również Wacław Ligęza burmistrz Bobowej oraz Zdzisława Iwaniec sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobowej. Każda z grup uczniów zaprezentowała się na scenie wykonując kilka piosenek.

– Dzisiejsza uroczystość ma wymiar historyczny, wyjątkowy i piękny – komentował na gorąco burmistrz Wacław Ligęza. Myślę, że jest to spełnienie marzeń nie tylko moich jako burmistrza Bobowej, jako gospodarza gminy Bobowa ale przede wszystkim samych dzieci, rodziców, dziadków, opiekunów i tych wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci. Szkoła muzyczna I stopnia, która została utworzona pozwoli rozwijać talenty muzyczne, ale i nie tylko muzyczne. Trzeba pamiętać, że szkoła kształtuje wiele innych ważnych cech osobowych każdego młodego człowieka, co umożliwi lepszy start w dorosłe życie. Na pewno będzie łatwiej funkcjonować w życiu dorosłym wszystkim tym, którzy tę szkołę ukończą. Mam poczucie dumy i satysfakcji z tego co udało nam się wspólnie zrobić. Dzieci wystąpiły dzisiaj przepięknie, już widać, że są one odpowiednio ukierunkowywane, kształtowane, aby rozwijały swoje uzdolnienia i to jest przykład, że warto było ten trud, wysiłek ponieść – nie tylko organizacyjny i finansowy. Nie ma co ukrywać, na pewno z mojej strony i całego samorządu będą poczynione działania, żeby w przyszłości utworzyć tutaj szkołę II stopnia. To jest może na razie w sferze marzeń, ale nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Trzeba o tym mówić wcześniej i podejmować starania. Wyrażam głębokie przekonanie i nadzieję, że to się uda. Jak do tej pory wszystko się układało bardzo pięknie.Inwestycja ta na pewno się opłaca ponieważ miło było patrzeć jak ponad 60 dzieci tak wspaniale się prezentuje, że mają możliwości swojego rozwoju. Inwestycja w człowieka, w młodego człowieka jest najważniejsza, bowiem te dzieci powinny tutaj zostawać, tworzyć wspólnotę, przynajmniej część z nich. Wiadomo, że losy nie są znane ale to z pewnością się może do tego przyczynić, że miasto się będzie rozwijać dlatego, że będą tutaj zostawać młodzi ludzie. Być może z tych dzieci wyrośnie człowiek na wysoką skalę, wybitny muzyk – czego wszystkim uczniom i rodzicom życzę.

O szkole opowiedział naszemu portalowi Robert Gryzik, dyrektor placówki: – Mamy obecnie 64 uczniów, którzy są w czterech klasach po 16 osób. Klasy instrumentalne są następujące: skrzypce, fortepian, flet, klarnet, trąbka, saksofon, akordeon i perkusja. Na tych instrumentach dzieci uczą się indywidualnie oprócz tego mają przedmioty ogólne: kształcenie słuchu, rytmikę. Na zajęciach zbiorowych uczą się teorii muzyki. Jeśli chodzi o dzisiejszą uroczystość, to bardzo się cieszę, że ona się wydarzyła a przede wszystkim przebiegła bardzo ciekawie i owocnie. Dzisiejsze pasowanie, ślubowanie było takim oddolnym pomysłem, wypłynął on z inicjatywy rodziców i nauczycieli. Ja także przychyliłem się do niego, a dzięki pomocy życzliwych osób udało się go przeprowadzić. Dziękuję gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: pani sekretarz, panu burmistrzowi, którzy podnieśli rangę uroczystości. Tym bardziej, że nie tylko byli ale również w ciepłych słowach wypowiadali się o szkole. Ogólnie rzecz ujmując atmosfera w szkole jest bardzo dobra i oby tak dalej wszystko się toczyło. Dzieci chętnie się uczą, chodzą na zajęcia, rodzice są zaangażowani, a cały cykl dydaktyczny przebiega  bardzo sprawnie.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy