Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Czym byłby świat bez Babci i Dziadka?” święto w Jankowej

Autor: Łukasz Augustyn
Ubiegłej niedzieli (tj. 25 stycznia br.) niedawno wybudowany Dom Ludowy w Jankowej przeszedł dobry test na ilość przybyłych gości a byli nimi seniorzy, którzy świętowali Dzień Babci i Dziadka.

Święto obchodzone było w każdej z miejscowości na terenie gminy Bobowa ale chyba najbardziej licznie przybyli seniorzy właśnie z Janowej. Dyrekcja, całe grono pedagogiczne wraz z uczniami przygotowali z tej okazji bardzo rozbudowany program artystyczny. Każde dziecko miało okazję zaprezentować swój talent przez seniorami. Nie zabrakło wierszyków, piosenek, skeczy oraz laurek z drobnymi prezencikami dla dziadków. Każdy kto był w tym dniu mógł podziwiać wielki wkład i oddanie dzieci w występy, które z wielką ochotą chciały pokazać jak bardzo kochają swoich dziadków. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Bobowej: burmistrza Wacława Ligęzy, przewodniczącego rady gminy Stanisława Tabisia, sekretarz Zdzisławy Iwaniec, radnych gminy oraz sołtysa wsi Jankowa Stanisława Bulandę. Obecni byli także druhowie strażacy a także ksiądz proboszcz Piotr Pośliński.

” Dzisiejsze popołudnie poświęcone jest naszym najstarszym mieszkańcom. Nie tylko naszym dziadkom i babciom ale również z okolicznych miejscowości, którzy czasami przyjeżdżają nawet z innych gmin. Jak widać babcie i dziadkowie bardzo nam dopisali, cała sala Domu Kultury w Jankowej została zapełniona. Dzieci przez pewien okres przygotowywały się do tego święta, chcąc sprawić jak najwięcej radości  przybyłym gościom. Uczniowie chcieli pokazać co potrafią oraz czego się nauczyli przez cały rok. Oprócz dzieci duży wkład pracy włożyli również nauczyciele, przygotowując piękną oprawę. Wykonali scenerię, stroje do scenek, przedstawień. W przygotowanie uroczystości włączyli się także rodzice, którzy zapewnili pyszny poczęstunek. Wszystko po to aby każda babcia i każdy dziadek czuli się w tym wyjątkowym dla nich dniu docenieni. Aby wiedzieli że na co dzień może nie zawsze są pamiętani ale tak naprawdę wnuki często o nich myślą i ciepło wspominają. Kiedy uczniów pytamy w szkole kogo kochają na pierwszym miejscu wypowiadają bardzo często właśnie babcie i dziadka, bo to oni najwięcej serca oprócz rodziców oczywiście im poświęcają. Wkładają także dużo wysiłku do ich wychowania “ – skomentowała Alicja Rodak dyrektor Szkoły Podstawowej w Jankowej

fot. Paulina Wilczyńska

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy