Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Do kogo trafią tegoroczne Mosty Starosty ?

Autor: Łukasz Augustyn
Kapituła nagrody Mosty Starosty, pod przewodnictwem starosty Karola Górskiego, podjęła decyzję komu przyznać statuetkę, a komu wyróżnienia. Laureatów jest aż siedmioro. Poznamy ich 30 stycznia 2015 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się o godzinie 17-tej w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Wręczona zostanie także nagroda dla młodych ludzi kultury, czyli „Przęsło”.

W tym roku przypada XV edycja nagrody Starosty Gorlickiego Mosty Starosty w dziedzinie kultury. Intencją nagrody jest uhonorowanie wybitnych twórców i działaczy kultury żyjących i tworzących w powiecie gorlickim oraz tych, którzy z ziemią tą czują się w sposób szczególny związani i pracują na rzecz propagowania i ochrony jej dorobku kulturowego. Jednocześnie Mosty Starosty symbolizują integrującą rolę kultury ponad wszelkimi podziałami i nierozerwalną więź twórców z ich “Małą Ojczyzną”.

Kapituła w składzie:  starosta Karol Górski jako przewodniczący  oraz Zofia Kamińska – radna Rady Powiatu Gorlickiego pięciu kadencji, Zdzisław Tohl – dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Bogusław Diduch – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sękowej, Tadeusz Mikrut – naczelnik Wydziału edukacji, kultury, turystyki i sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach dokonała wyboru tegorocznych laureatów.

Do nagrody Mosty Starosty 2015 nominowano pięć osób i dwa zespoły, a do Przęsła jedną osobę. Nominowani to ludzie znani i ważni dla Ziemi Gorlickiej, troszczący się o zachowanie kultury muzycznej, dbający o pamięć swoich przodków, rozsławiający powiat na scenach ogólnopolskich i zagranicznych, dokumentujący otaczającą nas rzeczywistość, zakochani w pięknie słowa i dźwięku, profesjonaliści w tym co robią.

Uchylając rąbka tajemnicy i używając śląskiej gwary zdradzimy, że w gronie tegorocznych laureatów są dwie osoby, o których początkowo mówiliśmy „ptoki”, po kilku latach „krzoki” a teraz to śmiało można ich określić jako „pnioki”, choć jeszcze wędrowne.

Kto został nominowany, kto jest kim, kto otrzyma statuetkę Mostu Starosty a kto Przęsła – odpowiedzi na te pytania poznamy 30 stycznia 2015 roku o godzinie 17-tej w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Galę uświetni koncert Kwartetu Camerata.

Informacje o dotychczasowych laureatach dostępne tutaj

źródło/foto: SP w Gorlicach

tn_img_0034

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy