Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Brzana oraz Siedliska mają nowych sołtysów. Kto w radach sołeckich?

Autor: Paulina Wilczyńska
Początkiem roku w poszczególnych sołectwach naszej gminy odbyły się zebrania wiejskie sprawozdawczo-wyborcze podczas których wyłoniono sołtysów oraz rady sołeckie. W dwóch miejscowościach gminy Bobowa zaszły zmiany.

– W naszej gminie odbyły się już wszystkie zebrania sprawozdawczo – wyborcze, w tym wybory sołtysów oraz członków rad sołeckich – komentuje Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. W dwóch miejscowościach nastąpiła zmiana sołtysów. W Siedliskach został wybrany Pan Zdzisław Górka i w Brzanie Pan Piotr Kloc. Mogę z przekonaniem stwierdzić, że funkcja sołtysa jest bardzo ważna oraz jest pierwszym organem pomocniczym w stosunku do każdego wójta, burmistrza. Wiele spraw realizowanych przez gminę wykonują sołtysi, jest to działalność pomocnicza ale mieszkańcy mają zawsze możliwość w pierwszym, początkowym etapie zachwiania swoich spraw, zwrócić się do sołtysa. Sołtys jest pośrednikiem, żeby wszyscy mieszkańcy nie musieli przyjeżdżać do gminy, czy osobiście się angażować. Myślę, że wszystkie zebrania przebiegły sprawnie, w dobrej atmosferze z dużym zrozumieniem. Mieszkańcy dziękowali dotychczasowym sołtysom o członkom rady sołeckiej za ich pracę, która jest społeczna. Ja również do tych podziękowań się przyłączam i oczywiście dziękuję, ponieważ nie jest łatwo pełnić funkcję sołtysa. Jest to trudna rola i musi on również dbać o swoich mieszkańców i podejmować w pierwszej kolejności jakieś działania, oczywiście przy wsparciu ze strony urzędników czy samego urzędu. Doceniam także wysiłek rady sołectwa i innych instytucji, organizacji działających na terenie sołectw, dlatego, że trzeba mieć uznanie i szacunek za to, że robią to bezinteresownie.

Poniżej pełna lista członków rad sołeckich oraz sołtysów którzy swe funkcje będą pełnić przez najbliższe cztery lata (2015-2019). Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pełnieniu swych obowiązków dla dobra mieszkańców.

WILCZYSKA: Tarasek Tomasz – Sołtys        

rada sołecka:

 1. Góra Małgorzata
 2. Wiatr Jarosław
 3. Waląg Maria
 4. Semla Stanisław
 5. Popiela Dorota
 6. Mucha Włodzimierz

 JANKOWA: Bulanda Stanisław – Sołtys

rada sołecka:

 1. Forczek Ryszard
 2. Wąs Marcin
 3. Rodak Alicja
 4. Falisz Barbara
 5. Szczepanek Zygmunt
 6. Zięba Józef
 7. Babicz Teresa
 8. Nowak Andrzej
 9. Myśliwiec Józef

SĘDZISZOWA: Tabiś Stanisław – Sołtys

rada sołecka:

 1. Mucha Zbigniew
 2. Bartoszek Maria
 3. Ligęza Stanisław
 4. Semla Agata
 5. Osika Zdzisław

SIEDLISKA: Górka Zdzisław – Sołtys

rada sołecka:

 1. Podobiński Mieczysław
 2. Magiera Józef
 3. Motyka Robert
 4. Truchan Andrzej
 5. Deć Tadeusz
 6. Tabiś Stanisław
 7. Kotowicz Katarzyna
 8. Migacz Wojciech
 9. Siedlarz Stanisław

BOBOWA: Podobiński Marek – Sołtys

rada sołecka:

 1. Pres Teresa
 2. Radzik Marian
 3. Gniadek Władysław
 4. Chmura Ryszard
 5. Szczepanek Adam
 6. Ziomek Ryszard
 7. Woźniak Genowefa
 8. Ligęza Władysław
 9. Hebda Maria

BRZANA:  Kloc Piotr – Sołtys

rada sołecka:

 1. Wrona Agata
 2. Ormiański Wiesław
 3. Padoł Renata
 4. Zieleń Jan
 5. Juruś Jan
 6. Cieluch Beata

BERDECHÓW: Magiera Teresa – Sołtys

rada sołecka:

 1. Chochołowicz Stanisław
 2. Wilga Jerzy
 3. Matusik Tadeusz
 4. Ryzner Stanisław
 5. Turski Andrzej

STRÓŻNA: Baran Barbara – Sołtys

rada sołecka:

 1. Bandura Maria
 2. Bogusz Kazimiera
 3. Bogusz Józef
 4. Nowak Marcin
 5. Mucha Urszula
 6. Włudyka Maria
 7. Ziomek Renata

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy