Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzieci z gorlickiego Domu Dziecka w ZSZ w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
W czwartek 12 lutego br. na zaproszenie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Szkolnego gościła w internacie ZSZ w Bobowej 30-osobowa grupa dzieci-wychowanków gorlickiego Domu Dziecka wraz z opiekunami.

Spotkania te od kilku lat odbywają się zawsze w okresie karnawału. W tym roku był to „tłusty czwartek” i jak na ten dzień przystało, dzięki staraniom kierowniczki internatu Pani Cecylii Ligęza wraz z Paniami na co dzień pracującymi w internacie na stołach nie brakowało niczego. Na ten radosny wieczór przygotowano kilka atrakcji dla miłych gości. Występ szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego, konkursy taneczne z wykorzystaniem konsoli do gier, wspólna z mieszkańcami internatu dyskoteka to tylko niektóre z nich.

Wszystkie dzieci obdarowano słodkimi upominkami, a dzięki staraniom Beaty Serafin-Forczek wraz z grupą uczennic technikum fryzjerskiego wiele dziewcząt i chłopców wyjechało z internatu z wyjątkowymi, karnawałowymi fryzurami. Dzieci te nie miały łatwego życia i nawet najlepszy dom dziecka nie zastąpi prawdziwej kochającej rodziny. Tym bardziej cieszy fakt, że ciepła, radosna atmosfera tego spotkania na chwilę pozwoliła zapomnieć o nie zawsze miłej codzienności. Już obiecano sobie spotkanie za rok.

Wszystkim tym, którzy pomocą finansową, własną pracą czy dobrym słowem pomogli w realizacji tego spotkania serdeczne podziękowania składają organizatorzy: Beata Król, Anna Wierzbicka, Janusz Średniawa i Wojciech Szafraniec.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy