Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Hurghada – najsłynniejszy kurort w Egipcie

Autor: Materiał nadesłany
Jak to się stało, że w ciągu kilku lat Hurghada ze zwykłej osady rybackiej przemieniła się w tętniący życiem kurort? Jakimi atrakcjami podbiła ona serca turystów, którzy przybywają tu z różnych zakątków świata na wypoczynek?

Egipt już w XIX wieku zafascynował swymi piramidami oraz świątyniami leżącymi w Dolinie Nilu. Na rozwój turystyki nad wodami Morza Czerwonego trzeba było jednak czekać znacznie dłużej, na co wpływ miała niewątpliwie trudna sytuacja panująca w tej części kraju oraz konflikty z leżącym w pobliżu Izraelem. Dopiero w latach 80., kiedy sytuacja się uspokoiła, turyści odkryli tę część Egiptu. Moda na wypoczynek nad Morzem Czerwonym zaczęła się właśnie tu, w Hurghadzie. Goście zachwycili się pięknymi plażami oraz czekającymi w pobliżu skupiskami rafy koralowej. Wszystko to sprawiło, że na terenie miasta wyrastać zaczęły liczne hotele, restauracje i lokale mające zapewnić turystom wspaniałą rozrywkę. Dziś Hurghada wczasy to oferta, którą posiada praktycznie każde biuro podróży, w tym tak znani organizatorzy, jak Rainbow Tours. Ten ośrodek turystyczny w dalszym ciągu jest najważniejszym miejscem wypoczynku w Egipcie, choć w ostatnim czasie wyrosła mu spora konkurencja. Za co turyści cenią ten kurort najbardziej?

Hurghada: dlaczego warto postawić na wypoczynek w tym kurorcie?

Przyczyn popularności Hurghady jest sporo. Jest ona bardzo dobrze rozreklamowana, i to przez tych turystów, którzy mieli już okazję wypoczywać na jej terenie. Ten kurort przyciąga też dobrym zagospodarowaniem oraz licznymi hotelami, w których każdy znajdzie dla siebie miejsce. Znane są też wspaniałe atrakcje, dzięki którym nazwa tego kurortu automatycznie kojarzy się z dobrą zabawą i licznymi ciekawostkami.

Hurghada to przede wszystkim piękne plaże. Miasto to rozciąga się na długości blisko 40 kilometrów, zatem wybór miejsc do plażowania jest ogromny. Kurort ten znany jest również dzięki licznym klubom, które oferują doskonałą zabawę i moc rozrywek. Nie brak tu również atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wycieczki w głąb pustyni oraz ciekawe oferty dla tych, którzy stawiają na sporty wodne – oto podstawa w tym miejscu. Największym zainteresowaniem cieszą się tu jednak kursy nurkowania oraz zorganizowane wyprawy nurkowe, w czasie których można podziwiać wspaniałe rafy koralowe oraz wraki spoczywające na morskim dnie.

Hurghada to moc atrakcji i świetne zagospodarowanie. Popularność tego kurortu od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a w gronie wypoczywających tu turystów od lat liczną grupę stanowią goście z Polski. Niskie ceny i gwarancja udanego wypoczynku w pięknej scenerii to czynniki, które zapewniają tej miejscowości długotrwałą karierę w turystycznej branży.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy