Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

O czym marzą uczniowie z Wilczysk?

Autor: Julia Ziomek
W ostatnim czasie odbył się ogólnopolski konkurs pt. "Książki naszych marzeń" organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Miał on na celu popularyzację czytania wśród dzieci i młodzieży. Pośród wielu szkół biorących udział w rywalizacji o nagrody znalazła się Szkoła Podstawowa z Wilczysk.

Uczestnicy konkursu musieli nakręcić krótki filmik ( max.120 sekund). Film miał przekonywać do podarowania szkole 50 książek wybranych przez uczniów. Do powstania pracy konkursowej przyczynili się przedstawiciele klasy 6: Oliwia Gorgosz, Karolina Kuk, Patrycja Ziomek, Kacper Tokarz oraz klasy 1b: Aleksandra Kuk i Filip Zabielny.

Uczniowie pomimo, iż nie wygrali konkursu dali dobry przykład innym szkołom do zaszczepiania pozytywnych wzorców, jakim jest czytanie książek.

Niestety w dzisiejszych czasach zauważamy, że dzieci i młodzież nie czyta książek. W dobie komputeryzacji młodzi ludzie wolą bez myślenia wpatrywać się w urządzenia elektroniczne niż poszerzać swą wyobraźnie poprzez czytanie. Wielu uczniów woli obejrzeć  film niż przeczytać lekturę a przecież czytanie pogłębia wyobraźnie i pamięć. Na pewno takie konkursy są potrzebne bowiem motywują i uświadamiają młodszych czytelników jak ważne jest obcowanie z książkami.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy