Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Oni mają talent… (TV)

Autor: Paulina Wilczyńska
Początkiem lutego odbyła się IV edycja szkolnego konkursu "Mamy Talent" w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Umiejętności muzyczne, wokalne, taneczne, iluzji, fotograficzne oraz graficzne oceniało czteroosobowe, niezależne jury, które wyłoniło laureatów trzech pierwszych miejsc. Swojego faworyta wybrała również publiczność.

W skład jury weszli: Tomasz Kubala (przewodniczący) dyrektor MDK Gorlice, Bogusław Diduch – kompozytor i piosenkarz, Wacław Bugno – fotograf, Bożena Kołodziej – tancerka zespołu Explosion. Poszukiwaniem sponsorów oraz organizacją zajął się Szkolny Klub Przedsiębiorczości oraz samorząd uczniowski. Co ważne, żaden z uczestników występujących na scenie nie wyszedł z pustymi rękoma. Uczniom należącym do klubu pod czujnym okiem Teresy Bednarz udało się zebrać ciekawe nagrody wśród nich: zniżki, vouchery, sprzęty elektroniczne, kosmetyki, staże oraz warsztaty a także nagrody pieniężne. Na sali nie zabrakło żywego dopingu koleżanek oraz kolegów ze szkoły.

Zwycięzcami tegorocznej, czwartej już edycji zostali:

Nagrodę publiczności zdobyli hip-hopowcy: Pikor Tomasz, Wilczak Jacek, Przybyłowicz Dominik, Markowicz Szymon – nagroda: 200 zł.

– Jest to już 4 edycja szkolnego konkursu ,,Mamy Talent’’ – komentuje tuż po zakończeniu przeglądu talentów Wojciech Rykała, nauczyciel przedsiębiorczości. – Najbardziej cieszy nas to, że z roku na rok rozwijamy się i z większym rozmachem możemy zorganizować tak wspaniałą imprezę. A organizatorami są: Szkolny Klub Przedsiębiorczości oraz samorząd uczniowski. Zwłaszcza pochwaliłbym postawę młodzieży ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości ponieważ to oni zorganizowali masę fajnych nagród. Tak jak mówiliśmy podczas występów nikt nie wyszedł z pustymi rękoma a to odzwierciedla skalę naszego wydarzenia, naszej imprezy. Tuż po zakończeniu trzeciej edycji przyjmowaliśmy już zgłoszenia na czwartą. Podejrzewam, że już jutro będą zapisy na piątą więc tym bardziej cieszy nas to, że możemy nie tylko wspierać i organizować tak wspaniałą imprezę dla naszej wspaniałej młodzieży ale również rozwijać i pokazywać się na zewnątrz. W tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy reprezentantów gimnazjum. Gimnazjum nr6 oraz nr1 wystawiły swoich reprezentantów. Myślę, że z biegiem czasu wszystkie gimnazja będą chciały wystawić swoich uczestników. W tym roku konkurencja była bardzo trudna nawet przed konkursem były specjalne eliminacje po to by wyłonić najlepszą  14-nastkę. Dzisiaj najlepsza okazała się Natalia Świerz, która zinterpretowała utwór Glorii Gaynor  pod tytułem  „I will Survive”. Dodatkowo uatrakcyjniła swój występ grą na flecie poprzecznym wiec zaprezentowała dwa talenty, które nie często idą ze sobą w parze . Można śpiewać, można mieć ładny wokal ale dodatkowo jeszcze grać na flecie to nie zdarza się zbyt często. Przewodniczącym jury był  pan Tomasz Kubala czyli na co dzień dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury a towarzyszyli mu pan Wacław Bugno właściciel najstarszego gorlickiego zakładu fotograficznego Fotex, pan Bogusław Diduch czyli słynny człowiek zespołu „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej Do Rozbiórki” oraz pani Bożenia Kołodziej tancerka zespołu Explosion.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej oraz filmowej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy