Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W pożegnaniu Stocha, zasłużonego obywatela Bobowej wzięła udział delegacja z naszego miasta

Autor: Paulina Wilczyńska
W ubiegłym tygodniu (23.01.br) radni gminy, burmistrz Wacław Ligęza oraz mieszkańcy Bobowej pożegnali śp. Leszka Stocha, Honorowego Obywatela Gminy Bobowa, wybitnego uczonego Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Msza św. żałobna została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Wieliczce. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewnił Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej Pan Robert Gryzik, który wykonał na skrzypcach utwory żałobne z akompaniamentem organów.

Po Mszy Św. burmistrz Bobowej Wacław Ligęza wygłosił mowę pożegnalną, w której wspomniał wielkie zasługi śp. Profesora Leszka Stocha dla Gminy Bobowa, którą promował również za granicami naszego kraju. Przypomniał jak podczas uroczystego posiedzenia Senatu AGH w Krakowie 4 lipca 2011 r.gdy otrzymał godność Honorowego Profesora tej uczelni, w swoim wystąpieniu wobec licznie zebranych wybitnych osobistości z niezwykłą życzliwością mówił o Bobowej podkreślając zmiany jakie zaszły w trzech ostatnich latach, wskazując równocześnie na rozwój Gminy w wielu dziedzinach życia społecznego. Burmistrz kontynuując swoje przemówienie podkreślił emocjonalny związek śp. Profesora z Bobową-rodzinnym miastem i godne naśladowania powracanie do korzeni. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Bobowa śp. Leszkowi Stochowi w 2011 roku było wyrazem wielkiego szacunku i uznania dla człowieka, który włączał się w życie Bobowej i pomimo tego, że nie mieszkał w Bobowej nosił w sercu ziemię bobowską. Był on człowiekiem m.in życzliwym i przyjaznym a jego mottem życiowym byli służenie innym, co dawało Mu powód do satysfakcji

Na ostatnim pożegnaniu śp. Profesora nie mogło zabraknąć orkiestry dętej z Bobowej oraz pocztu sztandarowego jednostki OSP z Bobowej.

Burmistrz Wacław Ligęza złożył na trumnie ziemię przywiedzioną z Bobowej, którą tak bardzo ukochał Profesor. Ziemia ta została włożona do mogiły. To symboliczny gest od Bobowian, którzy pamiętali przywiązanie Profesora do naszego miasta.

źródło i fot. UM Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy