Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wesoło z kolędą wędrował zespół Koronka (TV)

01.02.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Dobrym podsumowaniem okresu Bożego Narodzenia powinien być dzisiejszy reportaż. Kolędowanie członków zespołu ludowego "Koronka" to przykład najprawdziwszej dbałości o tradycje, nie tylko tą Bożonarodzeniową ale również miejscową.

Świąteczny okres minął szybko jednak za sprawą licznych i ciekawych wydarzeń dotyczących Bożego Narodzenia jak i Nowego Roku można powiedzieć że został bogato przeżyty. Jako podsumowanie pragniemy przybliżyć Państwu kolędę z zespołem “Koronka”, który to w miesiącu styczniu tuż po “Trzech Królach” wyruszył z dobrą i radosną nowiną po całej gminie Bobowa. Aktorzy ubrani w regionalne stroje z towarzyszącym aniołkiem i diabełkiem przygotowane mieli regionalne kolędy i pieśni wzbogacone o wygłaszane rymowane życzenia. Nie zabrakło także akordeonowego akcentu, wzmacniającego piękno tradycyjnego zwyczaju. W przemieszczaniu kolędników pomagał zaprzęg konny Wiesława Janoty.

„Kolędowanie członków zespołu Koronka to coroczna tradycja. W tamtym roku mieliśmy przerwę ale staramy się co roku odwiedzić całą gminę. Wiadomo nie damy rady wejść do każdego domu więc kolędujemy do ludzi, którym dana miejscowość zaufała czyli do radnych, dyrektorów i na ich ręce składamy pozdrowienia i życzenia od wszystkich mieszkańców poszczególnych miejscowości. Ogromnie zależy nam na tym żeby ta tradycja nie upadła, nie tylko kolędowania ale tradycja zespołu Koronka. Mamy tutaj sprawdzonych ludzi, którzy od wielu lat angażują się, raz nam rzeczy wychodzą lepiej raz gorzej ale w każdym bądź razie tą tradycje podtrzymujemy i będziemy to robić dokąd tylko wystarczy sił. Ja myślę, że to kolędowanie też jest próbą motywacji  bo ludzie to obserwują, oglądają. Myślę, że to też będzie jakąś zachętą do tego by przyszli do nas do zespołu nowi członkowie bo nam ogromnie na tym zależy. Czasy są nieco trudniejsze ale my się nie poddajemy. Wszystko powinno zmierzać w dobrym kierunku. Mamy wsparcie władz gminy ponieważ otrzymujemy pieniądze na utrzymanie zespołu. Zachęcamy do oglądania nas i wstępowania w szeregi zespołu!” – skomentował Tomasz Tarasek członek zespołu „ Koronka”.


fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)