Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień otwarty ZSZ w Bobowej. FAKRO partnerem, dekarz przyszłością! (TV)

28.03.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Kolejny Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej już za nami. Zdaniem gimnazjalistów odwiedzających szkołę było tak, jak przystało na młodzieżową imprezę radośnie i kolorowo. Nie zabrakło merytorycznej części przedstawiającej oferowane kierunki kształcenia w nadchodzącym roku szkolnym.

Przypomnijmy, dzień otwarty bobowskiego ZSZ odbył się 20 marca br. Dzięki atrakcyjnie przygotowanym stanowiskom tematycznym oraz ekspozycjom przybywający tu licznie gimnazjaliści mogli dokładnie zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki na rok szkolny 2015/2016, która obejmuje możliwość kształcenia w czterech zawodach na poziomie technikum i czterech na poziomie szkoły zawodowej. Przedstawiciele firmy FAKRO szczegółowo przybliżyli nowo oferowany zawód – dekarz, który będzie realizowany przy merytorycznej i materialnej współpracy z tą firmą.

W tym dniu szkołę odwiedziło ok. 280 gimnazjalistów z bliżej i dalej położonych miejscowości. Większość przybyła w grupach zorganizowanych, wiele osób zdecydowało się także na przyjazd indywidualny. Wszyscy przybywający uczniowie otrzymali ulotki i foldery informacyjne oraz okolicznościowe upominki. Z pewnością nikt nie nudził się oglądając część artystyczną, specjalnie na ten dzień przygotowaną. Występy zespołu wokalno- instrumentalnego, barwny pokaz strojów i fryzur wiosennych, przedstawienie w wykonaniu grupy teatralno- kabaretowej czy ciekawy choreograficznie układ taneczny w wykonaniu grupy dziewcząt to tylko niektóre atrakcje tej części spotkania.

Zgromadzeni mogli także obejrzeć filmy ukazujące różne aspekty codziennego funkcjonowania szkoły. Mogli także wziąć udział w konkursie wiedzy o zawodach nauczanych w tej placówce. Najlepsi uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. W ostatnich dniach zmieniono szatę graficzną strony internetowej szkoły, w Bobowej pojawiły się także banery informacyjne w podobnym układzie, swój wygląd zmieniła również ulotka informacyjna o szkole.

Placówka zyskała miano szkoły partnerskiej z firmą FAKRO. To zobowiązuje, ale zdecydowanie poprawia możliwości kształcenia zawodowego.W rozmowach z odwiedzającą szkołę w tym dniu młodzieżą daje się zauważyć zdecydowanie większe zainteresowanie kształceniem zawodowym niż w latach ubiegłych – co wpisuje się w ogólnopolską tendencję w tej kwestii.

Dzień otwarty to wyjątkowy i szczególny dzień w całym roku szkolnym. Dziś nawet przyroda zgotowała nam rzadką atrakcję w postaci częściowego zaćmienia słońca, które zdarza się raz na kilka lat. Zjawisko to mogliśmy obserwować dzięki specjalnie na tę okoliczność przygotowanym szkiełkom obserwacyjnym. Może i słoneczko puszcza do nas oko w tym wyjątkowym dniu – żartuje Janusz Średniawa – nauczyciel ZSZ.

Więcej informacji w poniższym materiale filmowym, do którego oglądnięcia serdecznie zapraszamy.

fot. Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)