Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień otwarty ZSZ w Bobowej. FAKRO partnerem, dekarz przyszłością! (TV)

28.03.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Kolejny Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej już za nami. Zdaniem gimnazjalistów odwiedzających szkołę było tak, jak przystało na młodzieżową imprezę radośnie i kolorowo. Nie zabrakło merytorycznej części przedstawiającej oferowane kierunki kształcenia w nadchodzącym roku szkolnym.

Przypomnijmy, dzień otwarty bobowskiego ZSZ odbył się 20 marca br. Dzięki atrakcyjnie przygotowanym stanowiskom tematycznym oraz ekspozycjom przybywający tu licznie gimnazjaliści mogli dokładnie zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki na rok szkolny 2015/2016, która obejmuje możliwość kształcenia w czterech zawodach na poziomie technikum i czterech na poziomie szkoły zawodowej. Przedstawiciele firmy FAKRO szczegółowo przybliżyli nowo oferowany zawód – dekarz, który będzie realizowany przy merytorycznej i materialnej współpracy z tą firmą.

W tym dniu szkołę odwiedziło ok. 280 gimnazjalistów z bliżej i dalej położonych miejscowości. Większość przybyła w grupach zorganizowanych, wiele osób zdecydowało się także na przyjazd indywidualny. Wszyscy przybywający uczniowie otrzymali ulotki i foldery informacyjne oraz okolicznościowe upominki. Z pewnością nikt nie nudził się oglądając część artystyczną, specjalnie na ten dzień przygotowaną. Występy zespołu wokalno- instrumentalnego, barwny pokaz strojów i fryzur wiosennych, przedstawienie w wykonaniu grupy teatralno- kabaretowej czy ciekawy choreograficznie układ taneczny w wykonaniu grupy dziewcząt to tylko niektóre atrakcje tej części spotkania.

Zgromadzeni mogli także obejrzeć filmy ukazujące różne aspekty codziennego funkcjonowania szkoły. Mogli także wziąć udział w konkursie wiedzy o zawodach nauczanych w tej placówce. Najlepsi uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. W ostatnich dniach zmieniono szatę graficzną strony internetowej szkoły, w Bobowej pojawiły się także banery informacyjne w podobnym układzie, swój wygląd zmieniła również ulotka informacyjna o szkole.

Placówka zyskała miano szkoły partnerskiej z firmą FAKRO. To zobowiązuje, ale zdecydowanie poprawia możliwości kształcenia zawodowego.W rozmowach z odwiedzającą szkołę w tym dniu młodzieżą daje się zauważyć zdecydowanie większe zainteresowanie kształceniem zawodowym niż w latach ubiegłych – co wpisuje się w ogólnopolską tendencję w tej kwestii.

Dzień otwarty to wyjątkowy i szczególny dzień w całym roku szkolnym. Dziś nawet przyroda zgotowała nam rzadką atrakcję w postaci częściowego zaćmienia słońca, które zdarza się raz na kilka lat. Zjawisko to mogliśmy obserwować dzięki specjalnie na tę okoliczność przygotowanym szkiełkom obserwacyjnym. Może i słoneczko puszcza do nas oko w tym wyjątkowym dniu – żartuje Janusz Średniawa – nauczyciel ZSZ.

Więcej informacji w poniższym materiale filmowym, do którego oglądnięcia serdecznie zapraszamy.

fot. Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)