Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gimnazjalisto! Zweryfikuj swój wybór szkoły średniej

Autor: Łukasz Augustyn
W poniedziałek 23 marca br. w godzinach od 8.30 do 13.00 na hali sportowej OSiR w Gorlicach (ul. Sportowa 9) odbędzie się już szósta edycja "Giełdy Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego. Jest to świetna okazja by gimnazjaliści, ich nauczyciele oraz rodzice mogli się zapoznać z aktualną ofertą edukacyjną szkół średnich z terenu powiatu gorlickiego.

Ponieważ z roku na rok ilość uczniów klas pierwszych, wybierających placówki z terenu powiatu, znacznie maleje szkoły ponadgimnazjalne próbują konkurować ze sobą proponowaną ofertą.

– Giełda umożliwia zaprezentowanie w jednym miejscu, w sposób ciekawy, atrakcyjny i bezpośredni propozycji poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych, które co roku przygotowują bardzo ciekawe prezentacje na tą okoliczność – mówi starosta Karol Górski. To znaczne ułatwienie dla gimnazjalistów, które ma im pomóc we właściwym wyborze kierunku dalszego kształcenia. W czasie trwania giełdy uczniowie oraz dyrektorzy i nauczyciele odpowiadają na pytania gimnazjalistów, wyjaśniają wątpliwości, przekazują ulotki informacyjne oraz w sposób praktyczny pokazują czego w danej szkole można się nauczyć – od gotowania i pieczenia poczynając, przez strzyżenia włosów, naprawy silników samochodowych, a na naukowych doświadczeniach chemicznych czy fizycznych kończąc. Z całą pewnością i w tym roku stoiska poszczególnych szkół oraz obsługujący je uczniowie będą prezentować się niezwykle atrakcyjnie wizualnie, służąc równocześnie rzetelną widzą na temat danej szkoły. Szkoły ponadgimnazjalne pochwalą się także swoimi dotychczasowymi osiągnięciami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Należy podkreślić, że w czasie trwania giełdy obiekty poszczególnych szkół będą otwarte i dostępne dla uczniów klas 3 gimnazjów, aby młodzież mogła zobaczyć na własne oczy szkolną bazę, wyposażenie i warunki do nauki. Zapraszamy wszystkie osoby stojące przed wyborem kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej do odwiedzenia „Giełdy Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego”.

źródło SP
fot. archiwalne

mimg_1001

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy