Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Mandaty za „driftowanie” przy szkole (TV)

13.03.2015 || Kategorie: Bobowa, Policja || Autor: Mateusz Książkiewicz

Zdecydowaną reakcją Policji zakończyły się popisy dwóch kierowców BMW, którzy w ostatnią niedzielę (08.03.br.) „driftowali” przy jednych z bobowskich szkół. Dwaj 19-latkowie ukarani zostali mandatami karnymi.

– Kiedy do policjantów bobowskiego Komisariatu wpłynęła informacja o licznych śladach pozostawionych przez pojazdy  na placu przy jednej z bobowskich szkół, policjanci natychmiast przystąpili do działania – komentuje asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy gorlickiej policji. Odnalezienie sprawców było tym łatwiejsze, że oni sami zamieścili filmik ze swoimi popisami na jednym z portali społecznościowych. Dwaj 19-letni mieszkańcy gminy Bobowa wezwani do komisariatu przyznali się do popełnienia wykroczeń. Za naruszenie prawa zostali ukarani mandatami karnymi.

Udział w tego typu popisach to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie oraz innych, przypadkowych osób, co prowadzić może do tragedii. Dlatego kierowcy którzy stwarzają tego typu zagrożenia są pod stałym nadzorem Policji i muszą zdawać sobie sprawę, że będą wobec nich wyciągane surowe konsekwencje prawne – kończy rzecznik.