Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

ŚDM: Młodzi podbijają Tarnów!

Autor: Julia Ziomek
W minioną niedzielę (29.03.br.) odbyły się jubileuszowe "XXX Światowe Dni Młodzieży Tarnów - Niedziela Palmowa". Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą"(Mt 5,8). Wśród tłumu młodzieży  nie zabrakło przedstawicieli bobowskiego dekanatu.

Światowe Dni Młodzieży odbywają się co 2-3 lata. Natomiast co roku na pamiątkę tego wydarzenia w Niedzielę Palmową organizuje się w diecezjach małe ŚDM. W tym roku z Dekanatu Bobowa wyruszyło 60 młodych osób, by świętować w Tarnowie.

Rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce na Hali Widowiskowej przy ul. Gumniska 28 w Tarnowie. O godzinie 10 nastąpiło zawiązanie wspólnoty, śpiew scholi diecezjalnej i “Słowo do Młodych”, które wygłosił biskup ordynariusz Andrzej Jeż. Kolejnym punktem spotkania było świadectwo i uwielbienie Chrystusa. O godzinie 11 :30 cała młodzież zebrana na hali wyruszyła w drogę krzyżową ulicami miasta Tarnowa. Młodzi podczas marszu śpiewali, modlili się i uwielbiali Boga a przy tym nieśli flagi różnych narodów na znak tego, że w przyszłym roku to Synaj – nazwa diecezji Tarnowskiej na czas Światowych Dni Młodzieży 2016, stanie się domem dla ludzi z różnych krajów. Ostatnią stacją drogi krzyżowej, którą przebyła młodzież były schody przy kościele Bł. Karoliny Kózkówny. Po chwili odpoczynku nastąpiła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża, w jej trakcie poświęcone zostały palmy oraz przełamanie serduszka, które otrzymali młodzi ludzie. Po przełamaniu serce krystalizowało się i dawało ciepło. Uwieńczeniem całego wydarzenia była Agapa zorganizowana przez Caritas.

Wczorajsza Niedziela Palmowa była niesamowitym przeżyciem zarówno dla mnie jako jednej z osób przy niej pracujących ale również moich znajomych z którymi było dane mi ją spędzić – mówi Kamil Korona współorganizator Diecezjalnego Dnia Młodzieży do spraw medialnych. Bardzo podobało mi się to, że młodzi ludzie, o których często mówi się iż uciekają od kościoła przyjechali po to aby dać świadectwo swojej wiary. Jest to niesamowite. Jako organizatorzy czujemy się bardzo docenieni, nasz praca przyniosła pozytywne efekty. Ilość młodzieży pokazuje, że warto przygotowywać takie wydarzenia. Dodatkowo przybyli na nie młodzi ludzie mogą się poznać , powstają nowe przyjaźnie, które potem owocują różnymi projektami lub wydarzeniami w ich parafiach. Takie spotkania nie tylko należy organizować, ale wręcz trzeba. W dzisiejszych czasach młody człowiek potrzebuje emocji, których często, niestety, nie szuka w Bogu. A to właśnie dzięki niemu można przeżyć momenty prawdziwych wzruszeń jak i radosnych uniesień. Myślę, że każda z osób, która nie mogła tam być może czuć się zmobilizowana do przyjazdu w następnym roku. Wszystkich zapraszam do odsłuchania audycji w naszym Radiu”.

Link do audycji:

https://www.facebook.com/radiolumentarnow?notif_t=fbpage_fan_invite

 

fot. Dawid Róż, Mateusz Hebda

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy