Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Wilczyskach zatrzymano nietrzeźwego kierowcę Opla Astry

Autor: Mateusz Książkiewicz
W sobotę, 7  marca br. tuż przed godziną 14 w miejscowości Wilczyska patrol Ruchu Drogowego KPP w Gorlicach zatrzymał do kontroli samochód Opel Astra. Jak wykazało badanie trzeźwości kierujący nim 55-letni mężczyzna miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Informacje potwierdza rzecznik KPP Gorlice aps. Grzegorz Szczepanek: Około godziny 13.55 patrol Ruchu Drogowego z Gorlic w miejscowości Wilczyska zatrzymał do kontroli pojazd Opel Astra. Jak się okazało kierujący nim mężczyzna, 55 letni mieszkaniec Wilczysk, znajdował się pod wpływem alkoholu. Po weryfikacji wyniku alkomatu na komendzie, urządzenie wskazało 0,84 promila w wydychanym powietrzu. Pojazd został zabezpieczony u samego kierowcy. Policjanci odebrali mu prawo jazdy a po czynnościach został on zwolniony.

Zgodnie z polskim prawem, nietrzeźwemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. O wysokości kary zdecyduje w najbliższym czasie Sąd Rejonowy w Gorlicach. Wielu czytelników przesyła do nas pytania czy prawdą jest, że zatrzymanym był publicysta Maciej R. Już wkrótce postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

fot. ilustracyjna

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy