Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niebezpieczny wypadek w lesie

Autor: Łukasz Augustyn
W niedzielny wieczór (około godziny 17.30) w Moszczenicy na drodze wojewódzkiej nr 977 miał miejsce wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów. Ponieważ jeden z pojazdów znalazł się w lesie, strażacy zabezpieczyli go przed zapłonem. Ranną pasażerkę przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło na wysokości lasu, tuż przy pograniczu Moszczenicy, Mszanki oraz Łużnej. Według relacji świadków jadący Fordem Mondeo, mieszkaniec Gorlic, poruszając się w kierunku Łużnej najechał na zaparkowanego Fiata Seicento czego następstwem było zepchnięcie tego ostatniego samochodu z pobocza na skraj lasu. Fiatem Seicento podróżowały najprawdopodobniej trzy osoby, natomiast w momencie zderzenia w pojeździe znajdowały się dwie kobiety, które zostały ranne. Zostały one przetransportowane do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowały PSP JRG Gorlice, Pogotowie Ratunkowe, Policja i grupa dochodzeniowo śledcza.

Według wstępnych ustaleń kierowca samochodu Ford Escort wykonując manewr omijania nie zachował bezpiecznej odległości, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z nieprawidłowo zaparkowanym samochodem Fiat Seicento, który zatrzymał się wzdłuż linii ciągłej – asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik gorlickiej Policji. Fiatem podróżowały dwie panie, jedna za kierownicą, droga pasażerka, obie są mieszkankami Łużnej. W wyniku zdarzenia obrażenia ciała doznała pasażerka tego samochodu. Została ona przewieziona przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Czynności na miejscu realizowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności, z których dopiero będą formułowane wnioski co do ewentualnego zarzutu dla któregoś z kierowców.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy