Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Światowy Dzień Ziemii uczczony także w Sędziszowej

Autor: Łukasz Augustyn
Tradycyjnie 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, w szczególny sposób obchodzono go w Sędziszowej, impreza miała charakter przede wszystkim prewencyjny, a program był nastawiony na edukację proekologiczną młodzieży. 

Dzięki inicjatywie opiekunek samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Sędziszowej uczniowie tejże placówki oświatowej mogli wziąć udział w szeregu imprez i konkursów o tematyce ochrony środowiska naturalnego. Tegoroczny Dzień Ziemi był obchodzony w tamtejszej szkole pod hasłem: „Dzień Ziemi, dbajmy o naszą planetę”.

Niezwykle ważna była realizacja celu, aby dzieci od najmłodszych lat mogły się uczyć recyklingu, a także dbały o piękno otaczającego nas świata.

„W środę, 22 kwietnia w Sędziszowej odbył się dzień ekologiczny pt. „Dzień Ziemi Dbamy o Naszą Ziemię”. Podczas tej szkolnej imprezy zorganizowane było wiele konkursów ekologicznych. Był konkurs na plakat, samodzielnie ułożony wiersz ekologiczny, również konkurs na formę recyklingu oraz prezentacja scenek ekologicznych – moda ekologiczna. Sam pomysł był dziełem opiekunek samorządu uczniowskiego Joanny Rutki i Karoliny Kachniarz, do którego włączyły się wszystkie klasy wraz ze sowimi wychowawcami przygotowując wspaniałe scenki ekologiczne, adaptując bajki np. „Jaś i Małgosia” do celów ekologicznych, układały piękne piosenki. Wszystkie plakaty dotyczące ochrony naszej Ziemi i dbałości o nią zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej. Ponadto każda klasa przygotowywała jedną potrawę związaną ze zdrową żywnością. Po zakończeniu imprezy wszystkie dzieci mogły się częstować smacznym jedzeniem. Myślę, że ta inicjatywa była bardzo udana. Najważniejsze jest to, że dzieci przypomniały sobie o zasadach recyklingu, zbierania odpadów komunalnych. Dodatkowo zaproszony przewodniczący rady miejskiej z Bobowej tłumaczył dzieciakom ile to ton odpadów zostało zebranych w naszej gminie i jak bardzo ważna jest segregacja. Pod koniec uroczystości, kiedy rodzice przyszli po odbiór tych dzieci i również do nich zostało skierowano słowo dotyczące ekologii i dbałości o naszą matkę – Ziemię. To co się udało nam się tutaj zorganizować na pewno przyniesie wymierne korzyści w naszym środowisku” – skomentowała Maria Bartoszek dyrektor Szkoły Podstawowej w Sędziszowej.

fot. Seweryn Zieliński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy