Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczniowie z gminy walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej (TV)

04.04.2015 Autor: Paulina Wilczyńska
We wtorek, 24 marca br. w Szkole Podstawowej w Stróżnej odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów wszystkich placówek edukacyjnych z terenu gminy Bobowa. Najlepszą szkołą podstawową okazała się SP Wilczyska, zaś gimnazjum - Brzana.

Do konkursowego testu przystąpiło 20 uczestników, 14 uczniów szkół podstawowych oraz 6 gimnazjum.

– To już bodajże 10 raz kiedy spotkamy się w Stróżnej na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom – skomentował Tomasz Tarasek współorganizator konkursu a zarazem prezes gminnego zarządu OSP PR w Bobowej. – Konkurs organizujemy w naszej placówce jako wiodącą imprezę. Gościliśmy Pana Burmistrza, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej, Przedstawiciela PSP w Gorlicach oraz przede wszystkim uczniów z terenu całej Gminy, ponieważ byli reprezentanci gimnazjów i szkół podstawowych wraz  z opiekunami. Bardzo sobie to cenimy, że wszystkie szkoły od lat biorą udział w tym turnieju. Pytania przygotowuje Państwowa Straż Pożarna, są bardzo trudne ale to dobrze. Ponieważ tematyka jest bardzo szeroka sprawia młodzieży dość sporo trudności. Ciężko jest ogarnąć ten zakres, pewnie też decyduje tutaj łut szczęścia, jeżeli chodzi o zwycięzców. Uczniowie przygotowują się wyśmienicie, maja sporą wiedzę, niektóre pytania wręcz nam sprawiają trudność, ale na Powiecie są jeszcze trudniejsze a na Województwie to już absolutnie wysoka półka. Nagrody ufundował Pan Burmistrz, szkoły otrzymują puchary natomiast uczestnicy statuetki i okolicznościowe medale. Staramy się, aby wystrój sali, w której uczniowie piszą też oddawał „Ducha Straży”. Myślę, że dzięki temu typu działaniom udaje nam się poszerzać kręgi strażaków, bo w tym roku do jednostek przybyło 20 młodych Adeptów Sztuki Strażackiej.
Co roku staramy się zorganizować jakąś atrakcje młodzieży. Mieliśmy już pokaz sprawności medycznej, techniczne działania, a w tym roku wymyśliliśmy, że zawieziemy młodzież do nowej remizy, nowego domu kultury w Jankowej . Tam druhowie zaprezentują swój nowy samochód, garaż i pokażą młodzieży jakim sprzętem dysponują.
Do powiatu dostał się  Szymon Pękala, ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach oraz Adrian Myśliwiec z Gimnazjum z Brzanej. Obie wymienione wcześniej placówki zajęły pierwsze miejsca wśród placówek w danej kategorii. Wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować gminę na eliminacjach powiatowych
– kończy Tarasek.

Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwał także dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżnej Andrzej Płaziński.

Najlepszymi uczniami wśród szkół podstawowych byli:
Szymon Pękala – I miejsce
Szura Julia – II miejsce
Kurzawa Sebastian – III miejsce

wśród gimnazjów:
Myśliwiec Adrian – I miejsce
Szczerba Joanna – II miejsce
Lisik Paulina – III miejsce

fot. Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)