Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Perkusyjny talent z Wilczysk

Autor: Mateusz Książkiewicz
Już jakiś czas temu, bo 20 kwietnia br. za wschodnią granicą naszego województwa odbył się w Głogowie Małopolskim V Podkarpacki Dzień Perkusji. Przed zacnym jury, składającym się z prawdziwych sław wystąpił Mateusz Krok, 12-letni mieszkaniec z Wilczysk.

Mateusz Krok swoją perkusyjną przygodę rozpoczął dwa i pół roku temu. Pierwsze szlify, które odbierał u Gerarda Niemczyka oraz Grzegorza Strączka perkusisty zespołu Lachersi,  pozwoliły na pozytywne zdanie egzaminu do Szkoły Muzycznej 1 st. w Nowym Sączu – instrument perkusyjny. Warto dodać, że tylko trzech najlepszych kandydatów jest przyjmowanych do klasy perkusji, a chętnych było sporo. Nauczycielem Mateusza jest Adam Leśniak. To właśnie obecny mentor zauważając prawdziwy talent swego ucznia, postanowił zgłosić go do ogólnopolskiego konkursu w ramach V Podkarpackiego Dnia Perkusji.

Podczas rywalizacji w Głogowie Małopolskim Mateusz musiał wykonać dwa utwory: obowiązkowy Hotel California oraz wybrany Sixteenth Feel – Dave Weckl. Ta ostatnia kompozycja jest bardzo trudna, jednak bardzo dobre przygotowanie ucznia z mistrzem pozwoliło na uzyskanie wyróżnienia. Przyznane one zostało przez wybitne jury w składzie: Waldemara Franczyka, Mariusza Mocarskiego oraz Wojciecha Fiebig. Kryteriami ogólnej oceny były: muzykalność, sposób wykonania utworu, jakość dźwięku, interpretacja, sprawność techniczna, przygotowanie ucznia do występu, ogólny wyraz artystyczny oraz groove.

Podkarpacki Dzień Perkusji to cykl spotkań mających na celu: promocję artystyczną młodych instrumentalistów (perkusistów), prezentacje osiągnięć artystycznych i pedagogicznych szkół muzycznych I i II stopnia w zakresie gry na werblu i zestawie perkusyjnym, popularyzacj sztuki perkusyjnej na terenie województwa podkarpackiego. Program imprezy obejmował ogólnopolski konkurs gry na zestawie perkusyjnym, warsztaty, wystawę akcesoriów perkusyjnych oraz koncert. Głównym organizatorem była Szkoła Muzyczna I stopnia w Głogowie Małopolskim.

Mateuszowi, dumnym rodzicom oraz nauczycielowi serdecznie gratulujemy. Jak wiemy są to dopiero początki edukacji zdolnego perkusisty z Wilczysk dlatego życzymy dalszych osiągnięć w tej dziedzinie.

fot. materiały rodzinne p. Kroków

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy