Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wicemistrzyni z bobowskiego komisariatu

Autor: Łukasz Augustyn
Wojewódzkie eliminacje „III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy” zgromadziły w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przedstawicieli wszystkich komend powiatowych, miejskich oraz oddziału prewencji. Przedstawiciele gorlickiej komendy stanęli na drugim stopniu podium.

Zawody, które w Policji przeprowadzono po raz trzeci mają na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przez policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej. Do eliminacji wojewódzkich, które odbyły się 6 maja br. wytypowano 22 zespoły reprezentujące wszystkie powiaty Małopolski. Rywalizacja składa się z dwóch etapów: pierwszy to sprawdzian wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, drugi zaś to część praktyczna, czyli scenki sytuacyjne oceniające umiejętności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W punktacji zespołowej I miejsce wywalczyła drużyna mająca 44 punkty z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – st. sierż. Paweł Zaleski oraz st. sierż. Przemysław Panaś. Tuż za nimi z 41 punktami uplasowali się reprezentanci gorlickiej Komendy Powiatowej – mł. asp. Jacek Sikora i st. sierż. Ewa Bożek. Ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, której policjanci st. sierż. Paweł Cudek i sierż. szt. Grzegorz Skrężyna zdobyli 37 punktów. Zwycięska drużyna reprezentować będzie Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w finale Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku w dniach 20– 21 maja.

– Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach na co dzień realizują odmienne obowiązki służbowe. Mł. asp. Jacek Sikora to przedstawiciel gorlickiej drogówki. St. sierż. Ewa Bożek to dzielnicowa Komisariatu Policji w Bobowej. Mimo tych różnic stworzyli doskonałą drużynę – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej komendy.

Policjantom gratulujemy sukcesu

źródło: KPP Gorlice/własne
fot. KWP w Krakowie

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy