Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Koncert plenerowy przy dworze Długoszowskich (TV)

29.06.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Niedzielnym wieczorem (28.06.br) na dziedzińcu zabytkowego dworu Długoszowskich w Bobowej odbył się koncert plenerowy z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego. Wykonawcami byli nauczyciele Szkoły Muzycznej I st. w Bobowej a ciekawy repertuar przyciągnął liczną widownię.

Wszystkich przybyłych na plenerowy koncert do Bobowej czekała prawdziwa uczta dla duszy tym bardziej, że sceną dla artystów stał się taras XVII wiecznego zabytkowego dworu. Odbiór muzyczny zapewnił na odpowiednio wysokim poziomie nowo-zakupiony sprzęt, który pozwolił na dobre nagłośnienie wykonawców.

Tak jak wspominaliśmy przed publicznością zaprezentowali się nauczyciele miejscowej szkoły muzycznej wśród nich: Marzena Zaremba (flet), Dariusz Pabis (klarnet), Dawid Pliskowski (Saksofon), Paweł Święs (perkusja), Grzegorz Kłak (gitara), Aleksander Manasterski (gitara), Damian Król (gitara) oraz Paweł Harańczyk (pianista). W bogatym repertuarze znalazła się muzyka rozrywkowa, filmowa oraz standardy jazzowe. Pomiędzy publicznością znaleźli się samorządowcy: burmistrz Bobowej, wicestarosta gorlicki, pracownicy UM w Bobowej, radni, sołtysi oraz osoby związane z organizacjami i instytucjami działającymi na gminy Bobowa.

– Po raz pierwszy w historii naszego miasta Bobowej ale też gminy zorganizowany został koncert na dziedzińcu Szkoły Muzycznej I stopnia – mówi z dumą Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Półtorej roku temu nikt nie wyobrażał sobie, że ten budynek może tak wyglądać i udało się to wszystko a było to ogromne przedsięwzięcie. Chcąc podkreślić znaczenie tej szkoły, jej powstanie mieści się w okresie 25 lecia samorządu terytorialnego bo działa już od roku. Dzięki temu ponad 120 uczniów pobiera w niej naukę. Jest to dla nich dobra alternatywa, może często i życiowa. Inicjatorem tego dzisiejszego wydarzenia jesteśmy my, samorządowcy. Myśleliśmy także o tym by szkoła otworzyła się na społeczeństwo i tak też się stało. Nauczyciele zaprezentowali się tutaj pięknie ale mamy też przedstawiciela społeczności ukraińskiej młodego człowieka, który dostał się na Akademię Muzyczną do Krakowa. Miał on szansę by dziś przed publicznością w Bobowej wystąpić. Była to pierwsza część obchodów związana z 25-leciem odrodzenia się samorządu terytorialnego ale mówimy to w wymiarze lokalnym. Myślę że we wrześniu, będzie druga część związana z podsumowaniem bardziej merytorycznym, konkretnymi cyframi, fotografią poprzez przedstawienie dokonań na przestrzeni lat, żeby ten okres można było zamknąć. Mam nadzieję, że uda się nam wtedy poświęcić piękny sztandar naszego miasta, który jest w fazie przygotowania. Na pewno będzie bardzo uroczysta chwila, na którą oczekujemy wszyscy z niecierpliwością.

Gościem specjalnym jaki wystąpił na sam koniec koncertu był utalentowany młody muzyk z Ukrainy Dymitro Hołowenko, który zagrał dzięki uprzejmości dyrektora szkoły muzycznej, burmistrza oraz Fundacji Braterstwo.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz reportażu fotograficznego.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)