Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy zapraszają dzieci oraz młodzież na wakacje!

Autor: Łukasz Augustyn
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach wzorem lat ubiegłych organizują dla dzieci i młodzieży wypoczywającej na wakacjach akcję „Bezpieczne wakacje – otwarte strażnice 2015”. Jest to niebywała okazja by poznać ich pracę oraz ciekawe, nowoczesne wyposażenie.

– W ramach akcji zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z opieką osób dorosłych po wcześniejszym uzgodnieniu będą mogły przyjść na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Gorlicach – opowiada Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. W czasie pobytu w JRG dzieci i młodzież będą mieć możliwość zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem jednostki, prowadzoną działalnością ratowniczo-gaśniczą, przebiegiem służby oraz z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na obozie, kolonii, wycieczce czy w domu z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Zwiedzanie JRG odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 13.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Koordynatorami akcji są:
bryg. Zbigniew Szurek D-ca JRG  – tel. (018)3549320
mł.bryg. Dariusz Surmacz Z-ca D-cy JRG – tel. (018)3549321

Ubiegłego roku w miesiącach wakacyjnych Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Gorlicach odwiedziło w ramach akcji „Bezpieczne wakacje –  otwarte strażnice” 285 dzieci w 10 zorganizowanych grupach, zaś w akcjach plenerowych które odbywały się w/w okresie wzięło udział 600 osób.

PORADNIK: Vademecum letnie – Bezpieczne Wakacje 2015 lub www.bezpiecznewakacje.pl/

źródło i fot. KP PSP Gorlice

4

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy