Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wozami bojowymi i motocyklami do Ludźmierza (TV)

Autor: Daniel Malski
Wczorajszego ranka (tj. 7 czerwca br.) strażacy gminy Bobowa wyruszyli wraz z kolegami druhami z innych jednostek OSP powiatu gorlickiego do Zakopanego skąd w uroczystym orszaku pokonali trasę XI Pielgrzymki Strażaków i V Pielgrzymki Motocyklistów szlakiem Jana Pawła II.

O godzinie 6.30 z bobowskiego rynku do Zakopanego wyjechali strażacy i motocykliści z terenu naszej gminy na czele z burmistrzem Wacławem Ligęzą i przewodniczącym rady miejskiej Stanisławem Tabisiem. Na szlak wyruszyło 14 motocykli, samochód bojowy OSP Sędziszowa, a także piękny i zarazem zabytkowy czerwony Chevrolet. Trasa rozpoczęła się w Bobowej i biegła przez: Grybów, Stary i Nowy Sącz, Nowy Targ, aż do Zakopanego. Właśnie tam grupa reprezentująca nasz powiat połączyła się z motocyklistami i strażakami z całej Polski.

Celem pielgrzymów był Ludźmierz. Aby tam dotrzeć motocykliści i druhowie po modlitwie w sanktuarium na Krzeptówkach z rykiem silników i dźwiękiem trąb strażackich ruszyli z Zakopanego właśnie do Ludźmierza. Droga na miejsce nie była daleka, jednak zajęła dużo czasu, a wszytko to dzięki dużej ilości motocyklistów.

Trudno było zliczyć wszystkich pielgrzymów. Na szlak wyjechało około 300 motorów i 60 wozów bojowych Straży Pożarnych. Po kilku godzinach drogi zmotoryzowani dotarli na miejsce, gdzie czekała na nich cała społeczność Ludźmierza wraz z księdzem proboszczem tamtejszej parafii.

– Na pielgrzymkę wyjechaliśmy z Bobowej po raz drugi – mówi Tomasz Tarasek, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach a zarazem organizator wyjazdu. – Co ważne dopisała nam pogoda dzięki czemu z Bobowej do Zakopanego wyruszyło 14 motocykli oraz samochód lekki z Sędziszowej. Z powiatu gorlickiego była jeszcze OSP Pagorzyna autem średnim oraz dwa samochody lekkie z OSP Klęczany i OSP Biesna. Tym samym ziemię gorlicką reprezntowało kilkudziesięciu strażaków. W Zakopanem gdzie była zbiórka czekało już na nas około 300 motocykli i myślę, że około 78-80 wozów strażackich. Fajną rzeczą był wyjazd państwa Górowskich swoim Chevroletem. W tym roku na pielgrzymkowym szlaku towarzyszył nam pan burmistrz i przewodniczący rady miejskiej.  Burmistrz jechał swoim motocyklem podobnie jak w zeszłym roku zaś przewodniczący początkowo także na motorze potem przesiadł się jednak do pojazdu państwa Górowskich –  dodaje.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy