Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

29-latek chciał targnąć się na swoje życie

Autor: Łukasz Augustyn
Dwa dni temu, we wtorek 14 lipca kilkanaście minut po piętnastej do dyżurnego gorlickiej Komendy Powiatowej Policji dotarło zgłoszenie o zaginięciu 29-letniego mieszkańca gminy Bobowa, który wyszedł z domu i może chcieć popełnić samobójstwo.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna miał problemy natury osobistej – czytamy na stronie KPP w Gorlicach. Informacje uzyskane od najbliższej rodziny i znajomych zaginionego oraz całościowa ocena sytuacji wskazywały, że może on targnąć się na własne życie, w związku z czym niezwłocznie podjęto czynności zmierzające do odnalezienia 29-latka. W akcji poszukiwawczej, która trwała blisko 10 godzin brało udział 30 policjantów KPP w Gorlicach wspieranych przez  członków rodziny i znajomych zaginionego oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobowej. 

Do działań zaangażowano także zespół negocjatorów policyjnych oddelegowany przez  Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Negocjatorom udało się nawiązać kontakt z zaginionym. Kilkugodzinne negocjacje policjantów przyniosły oczekiwany efekt.  Zaginiony powrócił w rejon miejsca zamieszkania skąd został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, gdzie udzielona została mu specjalistyczna pomoc.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy