Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ciasto dla Karolka! Pomóżmy…

Autor: Mateusz Książkiewicz
12 lipca br. na placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz chorego Karolka Tumidajewicza. Po każdej Mszy Świętej od godziny 8.00 do 12.30 ofiarodawcy będą mogli nabyć paczki z domowym ciastem, a dochód przeznaczą potrzebującej rodzinie.

Dzięki uprzejmości i wsparciu proboszczów podgorlickich parafii ks. Romana Gierka z Kobylanki, ks. Mariana Jedynaka z Bobowej oraz ks. Tomasza Kupczakiewicza, gwardiana bieckiego klasztoru, w niedzielę na placach kościelnych przy tych parafiach zostanie przeprowadzona akcja Ciasto dla Karolka. W Bobowej wolontariusze fundacji „Wyjdź z domu” będą kwestowali na rzecz Karolka Tumidajewicza poprzez sprzedaż domowego ciasta. Paczki z pysznościami będzie można nabyć po mszach od godziny 8 do 12.30.

Specjalnie z myślą o włączeniu się do akcji pomocy na rzecz Karolka właśnie do parafii św. Jadwigi Królowej przyjadą artyści  Teatrów Wielkich w Warszawie i Łodzi. W sobotę wystawią oni operę „Baron cygański” w Regietowie, a w niedzielę swoim śpiewem uświetnią Mszę Świętą o godzinie 10.30.

– Zwykle nasi operowi goście śpiewali podczas nabożeństw w Gładyszowie czy Regietowie. Tym razem stadnina chce się włączyć w akcję pomocy Karolkowi, dlatego też po uzgodnieniu z proboszczem parafii na Zawodziu przyjadą do Gorlic, gdzie również po mszy świętej wykonają znane arie operowe – tłumaczy Stanisław Ciuba, dyrektor Stadniny Koni Huculskich w Regietowie.

W przygotowaniu jest 2500 paczek domowych wypieków ofiarowanych na akcję przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, pracowników samorządów, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, osoby zaprzyjaźnionych z redakcją Gazety Krakowskiej z redakcją. Zabierzcie ze sobą w niedzielę paczkę słodkości i poczęstujcie nimi bliskich.

Karol żyje dzięki operacjom i zabiegom przeprowadzonym przez lekarzy Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu. Jego stan wymaga dalszego leczenia kardiochirurgicznego u profesora Edwarda Malca w Munster w Niemczech.

Przypominamy także numer konta, na który można wpłacać datki:
NR. 52 1240 5110 1111 0010 4583 6155 (Bank Pekao SA)
FUNDACJA NA RZECZ WSPIERANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WYJDŹ Z DOMU”
38-321 Moszczenica 78;
koniecznie z dopiskiem: Darowizna celowa zgodna z celami statutowymi Fundacji – pomoc dla Karolka Tumidajewicza.

karol111

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy