Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Imprezowy rozkład jazdy na weekend

Autor: Dorota Pietrzak
Kolejny weekend lipca zapowiada się równie imprezowo, co poprzedni. Wszystko wskazuje też na to, że pogoda także będzie nam sprzyjać.

Największym i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem w naszej okolicy jest chyba niezaprzeczalnie koncert Ireny Santor w Krynicy-Zdrój. Piosenkarka zaśpiewa w Pijalni Głównej w sobotę, 18 lipca, o godzinie 19:30. Bilety są do nabycia w radiu RDN Nowy Sącz i w Pijalni Głównej w Krynicy w cenie 50zł (w dniu koncertu – 60zł).

Do Bochni, 19 lipca przybędą multimedialne regały, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Kultura Na Widoku. Podczas imprezy użytkownicy internetu będą mogli poznać legalne źródła muzyki w internecie i pobrać interesujące ich utwory (muzykę, gry, książki, filmy). Na rynku od godziny 13 spotkamy płyty Natalii Przybysz, Artura Rojka, bestsellery Olgi Tokarczuk, Zygmunta Miłoszewskiego.

Zobaczyć będzie można największe polskie produkcje filmowe ostatniej dekady, światowe hity a także kino nieme. Również 19 lipca, w Ciężkowicach odbędzie się IV Zlot Motocyklowy. Rozpocznie się on o 16:00 Mszą Świętą w ciężkowickim Sanktuarium. O 17:15 wystartuje parada, której trasa będzie prowadziła w tym roku przez Jamną. Wieczorem zagra muzyka i odbędą się konkursy: na najgłośniejszy, najpiękniejszy i najstarszy motocykl, a także na najlepiej odpicowany skuter. Inną imprezą związaną z motoryzacją, którą Wam polecamy jest pokaz klasycznych samochodów na krynickim deptaku 19 lipca w godzinach 9:00-13:00.

Na pokazie organizowanym przez CAAR Club Antycznych Automobili i Rajdów pojawi się około 30 zabytkowych pojazdów. W niedzielę rozpocznie się także XXIII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Oprócz zespołów z Polski wystąpią tam także dzieci z Albanii, Litwy, Mołdawii, Tajwanu, Serbii i Izraela. Festiwal potrwa ponad tydzień. Na koniec zapraszamy na imprezę plenerową. Tym razem do Zborowic, gdzie organizowany jest coroczny piknik OSP. Jak co roku festyn uświetnią pokazy strażackie, występy dzieci, licytacje ręcznie wyrabianych przedmiotów, gry i zabawy. Nie zabraknie też dobrej muzyki; w sobotę zabawa będzie trwała do białego rana, a w niedzielę do późnych godzin wieczornych. Życzymy wszystkim miłego weekendu i wspaniałych chwil zabawy.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy