Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Imprezowy rozkład jazdy na weekend

Autor: Dorota Pietrzak
Każdy z nas zastanawia się z pewnością, jak spędzić wakacje, żeby żaden dzień nie był nudny ani stracony. My wychodzimy na przeciw takim rozterkom i prezentujemy Wam kilka wydarzeń sportowych i kulturalnych, w których warto wziąć udział. Wśród naszych propozycji znajdziecie zarówno coś dla ciała, jak i coś dla ducha.

Pierwszym miejscem, które naszym zdaniem warto odwiedzić, jest restauracja La Rocca w Nowym Sączu. Tam, w piątek 10 lipca, o godzinie 19:00, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Darka Malca. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wspomóc chorego na białaczkę chłopca, kupując bilety w cenie 20zł (wejściówki dostępne są w Kawiarni Prowincjonalnej, biurze Sursum Corda i restauracji La Rocca). Na scenie pojawią się: Chłatcore, KdN i 4Szmery.

Dla tych, którzy od muzyki nowoczesnej wolą operę, również mamy propozycję. W Stadninie Koni Huculskich “Gładyszów” w Regietowie już po raz 6 jest organizowane przedstawienie operowe. Tym razem artyści z Teatru Wielkiego w Warszawie i Łodzi przedstawią “Barona Cygańskiego” Johanna Straussa. Solistom będzie towarzyszyła Orkiestra Romantica pod batutą Piotra Wujtewicza. Start 11 lipca o godzinie 21:00.

Inna impreza plenerowa, którą polecamy, to Festyn Rodzinny w Brzanie, w niedzielę, 12 lipca. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Najmłodsi mogą spędzić popołudnie wśród gier i zabaw, a ich opiekunowie mogą wtedy spokojnie odpocząć. Dla spragnionych “tańców, hulanek, swawoli” wieczorem zagra zespół Jaguar. Wstęp całkowicie darmowy.

Ci, którym nie po drodze będzie do Brzanej, mogą odwiedzić ciężkowicki Amfiteatr. O godzinie 15:00 w niedzielę rozpocznie się tam XIV Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników. Wstęp również darmowy.

Dla fanów sportu i zdrowego trybu życia proponujemy Otwarte Mistrzostwa Gorlic w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, które odbędą się w Gorlicach na boiskach obok Krytej Pływalni. Mistrzostwa mężczyzn odbędą się 11 lipca od 9:30, a mistrzostwa kobiet 12 lipca o tej samej godzinie.

Wcześniej, bo w piątek, 10 lipca, zapraszamy na stadion Miejskiego Ośrodka Prostu i Rekreacji w Gorlicach na Rewię Samochodowo-Motocyklową. Od godziny 20:00, przez 90 minut, będziemy mogli oglądać pokazy kaskaderskie Street Owners. Zobaczymy tam także Gościa Specjalnego Międzynarodowych Tagów Poznańskich.

Od piątku do niedzieli w powiecie gorlickim odbędzie się 7 i 8 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – Wyścig Górski Magura Małastowska. Na ponad 3 kilometrowym ciekawym odcinku wystartuje około 50 zawodników. Impreza jest nie lada gratką dla wszystkich fanów motoryzacji.

Tak zapowiada się najbliższy weekend, mamy nadzieję, że pomogliśmy Państwu się do niego przygotować. Życzymy miłej zabawy!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy