Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pijani na drodze i wodzie, wśród statystyk niepełnoletni Bobowianie

Autor: Łukasz Augustyn
Ostatnie dni były wyjątkowo pracowite dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Tylko na terenie powiatu gorlickiego podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch kierowców samochodów i czterech rowerzystów znajdujących się pod działaniem alkoholu, wśród nich dwóch nastolatków z gminy Bobowa.

Weekendowe statystyki rozpoczął mieszkaniec Dominikowic zatrzymany do kontroli w piątkowy wieczór około godziny 19.15. Wspomniany mężczyzna kierując VW Polo miał w wydychanym powietrzu ok. 0,75 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, w Libuszy, około godziny 20.30 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że mieszkaniec Krygu jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Kolejnego kierowcę pod działaniem alkoholu policjanci ujawnili w sobotę (4 lipca 2015) około godziny 14.50 w Kwiatonowicach. Mieszkaniec Sękowej, kierujący Seatem Toledo miał w organizmie 0,33 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

Również w sobotę, w godzinach wieczornych, na terenie gminy Łużna ujawniono trzech rowerzystów pod działaniem alkoholu. Około godziny 20.00, w Woli Łużańskiej, policjanci ukarali mandatem karnym mężczyznę kierującego rowerem, który miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Niespełna dwie godziny później, na terenie Szalowej, funkcjonariusze poddali badaniu trzeźwości dwóch młodych rowerzystów. Jak się okazało, obydwaj znajdowali się pod działaniem alkoholu. 17-letni mieszkaniec gminy Bobowa, który miał w organizmie 0,27 promila alkoholu, został ukarany mandatem karnym. Jego młodszy o rok kolega, u którego urządzenie wykazało 0,23 promila, odpowie natomiast przed sądem rodzinnym. Obydwaj nieletni zostali przekazani rodzicom.

Niechlubną listę zamyka mieszkaniec gminy Dukla wypoczywający w Klimkówce. Mężczyzna pływał pontonem na zalewie w Klimkówce w niedzielne popołudnie, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Niefrasobliwy sternik został ukarany mandatem karnym w kwocie 200 złotych.

Przypominamy, że zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1240) kara grzywny grozi zarówno osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), jak też w stanie po użyciu alkoholu (powyżej 0,2 do 0,5 promila), która prowadzi statek lub inny obiekt pływający (również nie będący pojazdem mechanicznym).

Apelujemy o rozwagę podczas wakacyjnego wypoczynku.

Fot. ilustracyjne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy