Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Troje dorosłych oraz dziecko w szpitalu po czołowym zderzeniu samochodów

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszego wieczoru (około godziny 18.40) doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Gródek (gmina Grybów). Wszystkie osoby, które podróżowały samochodami zabrano do szpitala.

– Samochodami podróżowało 3 dorosłe osoby oraz dziecko. Wszyscy zostali zabrani do szpitala. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej: JRG Nowy Sącz i OSP Biała Niżna – Grybów a także policja, która prowadzi dochodzenie – mówi na miejscu zdarzenia st. asp. Krzysztof Turski dowódca akcji.

– Około godziny 18.40 otrzymaliśmy informację o zderzeniu dwóch pojazdów seata leona oraz volksawgena golfa – mówi Elżbieta Znachowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wszystkie okoliczności wskazują na to, że najprawdopodobniej do zdarzenia przyczynił się kierowca ciągnika siodłowego marki scania, który jadąc pod górę zjechał na lewy pas ruchu by wyprzedzić rowerzystkę. 27-letni kierowca seata leona, mieszkaniec Nowego Sącza jadąc z naprzeciwka chcąc uniknąć zderzenia z ciągnikiem zjechał na pobocze przez co stracił panowanie nad samochodem, a następnie uderzył w volkswagena golfa. Tym ostatnim podróżowały trzy osoby: mężczyzna, kobieta oraz 11-miesięczne dziecko, mieszkańcy Grybowa. Kierowcy byli trzeźwi, policja prowadzi dochodzenie celem wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia. Poszkodowanych zabrano do szpitala w Gorlicach, póki co nie mamy informacji o stanie ich zdrowia. Policja poszukuje w tej chwili kierowcy oraz pojazdu marki Scania.

Ruch w miejscu zdarzenia prowadzony jest wahadłowo.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy