Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zapaleńcy 4×4 są wśród nas!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W naszym mieście na pewno nie brak fanów aut terenowych, są jednak pośród nich osoby dla których napęd 4x4 to prawdziwa życiowa pasja. Mowa o Arkadiuszu Obrzucie i Krzysztofie Janiku wraz z pilotami, którzy w najbliższy weekend nie tylko będą realizować się w swoim hobby ale także charytatywnie pomagać.

Wszystko za sprawą Przeprawy dla życia – na ratunek Karolkowi organizowanej na terenie Beskidu Niskiego w dniach 25-26 lipca przez Podróże4x4.pl. Dochód z I Gorlickiego Rajdu Terenowego zostanie przeznaczony na leczenie Karolka Tumidajewicza, który czeka na bardzo drogą operację serca.

Impreza ta przeznaczona jest dla wszystkich posiadaczy samochodów terenowych z napędem na cztery koła i organizowana jest z naciskiem na turystykę, poznawanie nowych mało dostępnych miejsc oraz integracje środowiska miłośników samochodów terenowych. Organizatorzy przygotowali 80km tras podzielonych na dwa dni. Dodatkową atrakcją będzie nocleg na dziko w przepięknych okolicznościach Beskidu Niskiego. W wydarzeniu tym swój akcent będzie miała także Bobowa za sprawą wspomnianych wcześniej pasjonatów terenówek, mieszkańców gminy Bobowa.

Udało się nam z nimi porozmawiać w środę, kiedy przygotowywali swoje samochody do przeprawy.

– Z Bobowej wyruszą dwa samochody terenowe, pierwszy to nissan patrol w składzie kierowca Janik Krzysztof oraz pilot Janik Grzegorz, drugi zaś to jeep cherokee który kierował będzie Arkadiusz Obrzut a pilotował Janik Dariusz. W obu samochodach będzie także po jednym pasażerze. W rajdzie ma uczestniczyć około 30 samochodów i jest to akcja charytatywna – mówi Janik Krzysztof.

– To są takie początki 4×4 w Bobowej jak i gminie ponieważ jak dotąd nic się w naszym terenie nie działo. Kupiliśmy jakieś dwa lata temu samochody terenowe, w tym czasie zadbaliśmy o ich stan, odpowiednie przygotowanie do wypraw.  W najbliższy weekend postanowiliśmy wystartować w Przeprawie dla życia aby nie tylko się zabawić ale także pomóc. Zabieramy ze sobą bliskich aby poczuli adrenalinę takiego rajdu. Myślę, że powoli propagowanie tej pasji pozwoli na rozwój fanów 4×4 w Bobowej. Jest to na prawdę fajna pasja, ucząca dużo pokory i współpracy – dodaje Arkadiusz Obrzut.

Jest to pierwsza tego typu impreza, w którym wezmą udział Bobowianie. Powoli są przymiarki do eskapady do Mołdawi. Trzymamy mocno kciuki za spełnienie celów oraz rozwój grupy fanów samochodów terenowych.

Zapowiedź Przeprawy dla życia możecie zobaczyć TUTAJ.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy