Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

72. TdP: Królem Gór Kolumbijczyk. Polacy zawalczyli o premie. (TV)

08.08.2015 Autor: Duda Justyna
Królewski etap 72. Tour de Pologne wygrał Sergio Luis HENAO Montoya z Team Sky. Michał Kwiatkowski, chociaż już na początku wyraźnie chciał nadrobić przedwczorajszą 20 minutową stratę, ostatecznie wycofał się z wyścigu i nie ukończył etapu.

VI etap TdP odbywający się w sercu polskich Tatr nie należał do najdłuższych, ale z pewnością był najbardziej wymagający. Nie dość, że trasa wyścigu wiodła przez tereny o dużych wzniesieniach, takich jak owiana złą sławą Ściana BUKOVINA, to zawodnikom przez cały dzień towarzyszyła wysoka temperatura sięgająca nawet 36 stopni. Takiego testu wytrzymałości często nie są w stanie przejść nawet najlepsi.

W ciągu wyścigu kolarze wciąż nas zaskakiwali. Już na początku na czoło wybił się Kwiatkowski i przez długi czas tą przewagę utrzymywał. Triumfował na Premii Specjalnej w Zakopanem oraz Premii Górskiej I Kategorii Tauron Ząb. Razem z nim  z przodu jechali inni Polacy – Michał Gołaś (Etixx – Quick Step), Przemysław Niemiec (Lampre Merida), Paweł Poljański (Tinkoff – Saxo). Jednak mniej więcej na półmetku Kwiatek zszedł na drugi plan a ostatecznie wyścigu nie ukończył. Dzisiaj na etapie sprinterskim w Krakowie niestety nie zobaczymy już Mistrza Świata w akcji.

Drugi na metę dojechał Diego Ulissi (Lampre Merida), Lawson Craddock (Giant Alpecin). Żółtą koszulkę przejął wczorajszy zwycięzca. Polacy niestety daleko w tyle, jednak pojawili się na podium za zdobyte premie: najaktywniejszym zawodnikiem Lotto Kamil Gradek natomiast klasyfikacji górskiej Tauron na pierwszym miejscu Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Najlepszym Polakiem Lotos został Tomasz Marczyński, który na metę dojechał 35. a w klasyfikacji generalnej jest na 23 miejscu ze stratą 11’42’’.

W Klasyfikacji generalne strata pierwszych 10 zawodników nie przekracza 27’’, wygląda więc na to, że wszystko rozstrzygnie się dzisiaj, na ostatnim finałowym etapie 72. Tour de Pologne w Krakowie. Będzie to jazda indywidualna na czas o długości 25 kilometrów. Pierwszy zawodnik wystartuje o godzinie 15:00 z Rynku Głównego.

 

video
Więcej Video

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)