Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pechowy finisz w Dąbrowie Górniczej (TV)

04.08.2015 Autor: Duda Justyna
Drugi etap 72. Tour de Pologne nie dla wszystkich skończył się szczęśliwie. Po długich zmaganiach na trasie z Częstochowy część kolarzy upadła na ziemię blokując peleton.

Wypadek miał miejsce na ostatnim okrążeniu, 300 metrów przed finiszem w Dąbrowie Górniczej. Część zawodników doszła na metę na nogach, niosąc swoje rowery na ramieniu. Na szczęście żaden z nich nie doznał większych obrażeń.

Tych, którzy znajdowali się wówczas na czele peletonu kraksa ominęła. Czołówka, która bez szwanku dojechała zgodnie z planem na metę liczyła zaledwie 9 osób. Jako pierwszy wyścig zakończył Matteo Pelucchi, Włoch z grupy IAM Cycling. Drugie miejsce zajął Marcel Kittel, który w dalszym ciągu triumfuje w klasyfikacji generalnej Skandia. Trzeci dojechał Giacomo Nizzolo (Treck Factory Racing).

Marcel Kittel tak komentuje dzisiejszy wyścig: Było nerwowo, stąd ta kraksa. To się wydarzyło obok mnie, dwaj kolarze zetknęli się rowerami i tak to się zaczęło. Tak się czasem zdarza. Musimy iść do przodu i przygotować się do kolejnego etapu. To znów etap sprinterski, mamy żółtą koszulkę, więc chcemy ją obronić.

Polacy prowadzą w trzech kategoriach. Różową koszulkę Klasyfikacji Górskiej Tauron w dalszym ciągu dzierży Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice). Najaktywniejszym Zawodnikiem Lotto jest Kamil Gradek, który podobnie jak Kurek przez długi czas jechał dziś w ucieczce przed peletonem. Najlepszym Polakiem w dalszym ciągu Michał Kwiatkowski: – Na pewno czuję się lepiej niż ci, którzy uczestniczyli w kraksie. Mam nadzieję, że wszyscy będą w pełni sił i staną jutro na starcie, bo to nie wyglądało dobrze. Ja byłem wysoko, ale ręce miałem zaciśnięte na hamulcach od ostatniego zakrętu, bo zdawałem sobie sprawę, że takie rzeczy mogą się zdarzyć.

W klasyfikacji Langteam dla najlepszego sprintera wygrywa Metteo Pelucchi, tuż za nim jest Marcel Kittel, a tak plasują się Polacy w Klasyfikacji Generalnej Skandia:
12. Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step)
18. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
21. Paweł Franczak (Reprezentacja Polski
22. Paweł Poljański (Tinkoff Saxo)
28. Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski)
29. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)
30. Kamil Gradek (Reprezentacja Polski)
46. Michał Gołaś (Etixx Quick Step)
62. Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski)
69. Przemysław Niemiec (Lampre Merida)
88. Adam Stachowiak (Reprezentacja Polski)
101. Maciej Bodnar (Tinkoff Saxo)
104. Dariusz Batek (Reprezentacja Polski)
105. Maciej Rutkiewicz (CCC Sprandi  Polkowice)
121. Marcin Białogłocki (Reprezentacja Polski)
149. Paweł Bernas (Reprezentacja Polski)

Dzisiaj odbędzie się trzeci etap 72. Tour de Pologne. Kolarze będą mieli do pokonania 166 kilometrów z Zawiercia do Katowic.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)